Od czego rozpocząć odchudzanie?  4 kroki do sukcesu

Od czego rozpocząć odchudzanie? 4 kroki do sukcesu

Najtrudniej jest zacząć, zebrać siły i ruszyć z działaniem. Przedstawiamy 4 kroki, dzięki  którym dowiesz się, jak rozpocząć odchudzanie i stworzyć skuteczny plan.  Jeżeli podejdziesz do odchudzania rozsądnie, już po kilku tygodniach możesz cieszyć się prawdziwym sukcesem czytaj więcej »

5 dietetycznych błędów, które utrudniają Ci schudnięcie

5 dietetycznych błędów, które utrudniają Ci schudnięcie

Trzymasz się diety, starasz się przestrzegać wszystkich żywieniowych zaleceń, odmawiasz sobie słodyczy i dodatkowych przekąsek, a mimo to twoja waga stoi w miejscu? Przedstawiamy 5 częstych błędów, które utrudniają osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Sprawdź, czy nie są popełniane również przez ciebie. czytaj więcej »

Słodkie na diecie? 5 propozycji na smaczne i zdrowe przekąski

Słodkie na diecie? 5 propozycji na smaczne i zdrowe przekąski

Czy w czasie diety odchudzającej można sięgać po słodkie przekąski? Oczywiście! Należy jednak wybierać słodycze niskokaloryczne, najlepiej o dużej wartości odżywczej. Niezalecane są tradycyjne wyroby cukiernicze, przede wszystkim ze względu na znaczną zawartość cukru oraz niezdrowych tłuszczów. Przygotowanie smaczny... czytaj więcej »

Jak uniknąć wieczornego podjadania?

Jak uniknąć wieczornego podjadania?

Tu kilka kęsów, tam kilka kęsów. Wieczorne wycieczki do lodówki i szafki ze słodyczami... Znasz to? Może czas z tym skończyć, bo wieczorne podjadanie ma niebagatelny wpływ na naszą sylwetkę! Przedstawiamy 10 rad, jak uniknąć późnych wędrówek za smakołykami. czytaj więcej »


10 sposobów na przyśpieszenie przemiany materii

10 sposobów na przyśpieszenie przemiany materii

Proces odchudzania to żmudna praca i nie lada wyzwanie dla większości osób z nadprogramowymi kilogramami. W poszukiwaniach sposobu na ułatwienie lub zwiększenie efektów naszych wysiłków nie stronimy od sięgania po poradniki i artykuły, w których często natknąć się możemy na dość ogólną wskazówkę ­ „by schu... czytaj więcej »

Jak pokonać efekt jojo?

Jak pokonać efekt jojo?

W dół i w górę. W dół i górę. Potem znowu trochę w dół, ale na koniec niestety trochę więcej. Czy po zakończeniu diety twoja masa ciała wraca do punktu wyjścia? Jeżeli tak, to już na początku odchudzania powinnaś pomyśleć o zapobieganiu efektowi jojo. czytaj więcej »

Ile można schudnąć w miesiąc?

Ile można schudnąć w miesiąc?

Można dużo, ale bywa to bardzo niebezpieczne i niezdrowe... Każdy odchudzający się marzy o szybkich i trwałych efektach. Ile można schudnąć w tydzień? Ile można schudnąć w miesiąc? O to często pytamy. Odpowiedzi poznane w internecie mogą napawać nadzieją na szybkie pozbycie się nadprogramowych kilogramów, ale lepiej... czytaj więcej »

Ile kalorii powinna mieć moja dieta?

Ile kalorii powinna mieć moja dieta?

Układając jadłospis, jedną z pierwszych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, jest jego kaloryczność. Dopiero wiedząc, ile energii nasz organizm potrzebuje każdego dnia, można zacząć  zastanawiać się, na jakie produkty, i w jakiej ilości, można sobie pozwolić. czytaj więcej »

10 przykazań odchudzania

10 przykazań odchudzania

Codzienne zmagania ze zbędnymi kilogramami potrafią nieźle dać nam w kość. Walka jest zaciekła, niestety ilekroć uda nam się zrzucić trochę tłuszczu, ten zwykle po jakimś czasie powraca. Często sytuacja zamiast się poprawić diametralnie się pogarsza, a my wciąż tyjemy i tyjemy, mimo iż podejmujemy niezliczoną ilość ... czytaj więcej »

Napoje wspomagające odchudzanie

Napoje wspomagające odchudzanie

Będąc na diecie lub dbając o ilość spożywanych kalorii, najczęściej skupiamy się głównie na żywności, pomijając rodzaj napojów, które pijemy w ciągu dnia. Natomiast pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, zmieniając swoje dotychczasowe przyzwyczajania żywnościowe, jest rezygnacja ze słodkich, kolorowych napojów ... czytaj więcej »

Twoja dietetyczna kolacja

Twoja dietetyczna kolacja

Jedzenie w godzinach wieczornych jest problemem dla wielu osób, nie tylko z powodu tego, w jaki sposób żywność jest metabolizowana, ale również ze względu na jej ilość, która jest często spożywana w namiarze o tej porze dnia. Jeżeli walczysz codziennie wieczorem, żeby nie sięgnąć po coś do jedzenia, po czym robisz s... czytaj więcej »

Sposób na dietetyczny deser

Sposób na dietetyczny deser

Idealna dieta odchudzająca to różnorodne, zdrowe produkty, zbilansowane posiłki, odpowiedni limit kaloryczny i czas jedzenia przekąsek oraz dań. Czy znajdzie się miejsce na smaczny deser? Zawsze twierdziłam, że szanse na długotrwały sukces mają osoby, które zaczynają traktować zdrową dietę oraz wszelkie zabiegi w ki... czytaj więcej »

Skomponuj swój dietetyczny obiad

Skomponuj swój dietetyczny obiad

Twoje potrzeby żywieniowe zmieniają się nieustannie w ciągu doby. Organizm rano domaga się dużej dawki energii, po południu ciepłego posiłku, a wieczorem lekkiej, ale sycącej przekąski, która zaspokoi Twój apetyt do końca dnia. Obiad jest posiłkiem, który powinien być dobrze zbilansowany, czyli zawierać wszystkie wa... czytaj więcej »

Zaplanuj dietetyczną przekąskę przed obiadem

Zaplanuj dietetyczną przekąskę przed obiadem

Idealna dieta odchudzająca powinna uczyć nowych, zdrowych nawyków, ale równocześnie jej plan musi uwzględniać Twój grafik dnia oraz niektóre przyzwyczajenia. Dzięki czemu masz o wiele większe szanse na sukces – osiągniesz wymarzoną sylwetkę już na zawsze! Nasz grafik dnia pomiędzy dwoma posiłkami, czyli śniada... czytaj więcej »

Idealne Śniadanie na Odchudzanie

Idealne Śniadanie na Odchudzanie

Jeżeli dbasz o swoją sylwetkę i zdrowie, to nie wystarczy jeść „jakieś” śniadanie. Skład Twojego pierwszego posiłku dnia jest równie ważny, jak jego obecność. Twoje śniadanie może być szybką przekąską albo większym posiłkiem, jednak nie możesz zapomnieć o kilku ważnych zasadach zdrowego, z... czytaj więcej »

Dlaczego warto prowadzić Dziennik Kalorii?

Dlaczego warto prowadzić Dziennik Kalorii?

Dziennik Kalorii to unikalne narzędzie, które pomoże Ci schudnąć, a później utrzymać smukłą sylwetkę. Dziennik poprowadzi cię krok po kroku poprzez cały proces walki z nadwagą. Najpierw pomoże Ci wyznaczyć Twój cel odchudzania, czyli docelową wagę i termin w jakim chcesz ją uzyskać. Nasz algorytm oceni jak jak tr... czytaj więcej »

15 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

15 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

Nasze ciało można porównać do auta, bez odpowiedniego paliwa i konserwacji nie będzie działać prawidłowo. Twój metabolizm jest jak silnik samochodu - potrzebuje odpowiednich składników, aby  płynnie pracować na wysokich obrotach. Zdrowe nawyki, które przyspieszą twój metabolizm są jedną z pierwszych rzeczy, kt... czytaj więcej »

Poradnik efektywnego Odchudzania

Poradnik efektywnego Odchudzania

  Wszędzie słyszę jak odchudzanie jest proste: “Mniej jeść i więcej się ruszać - oto cała filozofia”. W rzeczywistości odchudzanie jest o wiele bardziej skomplikowane.Będziesz śmiać się, płakać, nie jeden raz pomyślisz o tym, żeby zrezygnować, ale gwarantuję, efekt końcowy będzie wart całego,... czytaj więcej »

8 składników, które nie pozwalają ci schudnąć

8 składników, które nie pozwalają ci schudnąć

Kupujemy zdrowe produkty, liczymy kalorie, a jednak wciąż nie możemy poradzić sobie z nadmiernym apetytem, jak również nie możemy zgubić wszystkich nadprogramowych kilogramów. Aby uniknąć takiego scenariusza, warto przyjrzeć się ośmiu składnikom, które często ukrywane są w “zdrowej” żywności, a które ni... czytaj więcej »

5 sposobów jak pokonać słodki nałóg

5 sposobów jak pokonać słodki nałóg

Jeszcze kilka lat temu nie mogłam się rozstać ze słodzoną herbatą, kawą, słodkim podwieczorkiem i czekoladą jako przekąską. Myślałam, że brzoskwinie nasączone syropem to zdrowa żywność, często też pomijałam posiłki na rzecz słodkiej przekąski. Dopiero po czasie, zaczęłam odczuwać skutki tego słodkiego uzależnienia,... czytaj więcej »