Książka - Schudnij z przyjemnością. Podręcznik radosnego odchudzania

Recenzja rewelacyjnego poradnika na temat odchudzania - książki "Schudnij z przyjemnością", autorstwa Anety Stolarz.

Zdrowy i szczupły wygląd jest w dzisiejszych czasach niezwykle modny. Istnieje wiele cudownych środków i diet, które obiecują szybkie schudnięcie, jednak większość z nas przekonuje się tym, że nie są one skuteczne. Najczęściej po zakończeniu restrykcyjnej diety wracamy do poprzedniej wagi lub nawet nabieramy kolejnych kilogramów.

Dzieje się tak, ponieważ długotrwałe poczucie deprywacji powoduje złe samopoczucie i odbiera chęci do działania. Liczne zakazy i nakazy tak naprawdę nie dosięgają sedna problemu i nie zmieniają naszych przyzwyczajeń.

Co tak naprawdę jest potrzebne, aby trwale pozbyć się nadwagi? Czy uzyskanie szczupłej sylwetki na stałe jest w ogóle możliwe? Aneta Stolarz, autorka książki „Schudnij z przyjemnością”, przekonuje o tym, że kluczem do sukcesu jest nastawienie do samego siebie i swojego ciała. Okazuje się, że odchudzanie może być pełne optymizmu, a nawet może stać się świetną zabawą!

O autorce

Aneta StolarzAneta Stolarz jest instruktorką fitness i posiada uprawnienia trenera personalnego. Ukończyła kursy dietetyczne i suplementacji dla sportowców. Kiedyś bardzo nie lubiła siebie i swojego ciała, co powodowało u niej frustrację. Przeżywała problem, który dotyczy nie jednej kobiety – na przemian przybierała na wadze i chudła. Dzisiaj trudno uwierzyć, że mogła mieć problemy z nadwagą. Na blogu dietetyczne-przepisy.net dzieli się z czytelnikami pomysłami na zdrowe, dietetyczne i pyszne dania.

O czym jest książka?

W swojej książce „Schudnij z przyjemnością” podpowiada, jak radośnie podchodzić do procesu odchudzania i jak poczuć się lepiej w swoim ciele. Jak sama pisze: „Motywem przewodnim mojej książki jest przekonanie cię, że odchudzanie nie musi być męką, a najważniejsze jest twoje nastawienie do samej siebie i do całego procesu”.  Autorka opowiada o tym , jak sama radzi sobie z problemami i dzieli się własnymi sposobami na to, jak sprawić, by odchudzanie stało się radosne.

Poradnik dzieli się na 5 części. Przedstawione są w nim metody pomagające poczuć się dobrze w swoim ciele, sposoby na wzmocnienie motywacji i utrzymania stanu satysfakcji i zadowolenia. Autorka zachęca do stworzenia osobistej listy przyjemności oraz regularnego stosowania księgi pozytywnych aspektów. Mówi o tym, że medytacja i pozytywne nastawienie doskonale wpływają na stan psychiki, co ma decydujący wpływ na sukces w odchudzaniu. Z książki dowiadujemy się także, jak określić swój cel i jak przygotować się do diety, co zrobić, gdy zjemy za dużo, by nie zaprzepaścić dotychczasowych osiągnięć.

Porady jak ćwiczyć

Autorka opisuje również różne rodzaje aktywności fizycznej – skuteczny trening aerobowy, marsz, bieg, jazdę na rowerze, taniec i inne. Spośród wymienionych form ruchu każdy powinien znaleźć coś dla siebie, aby chudnąć skutecznie i wyzwolić w sobie uczucie zadowolenia.
W książce przeczytamy również o tym, jakie zmiany należy wprowadzić w diecie, aby proces odchudzania był efektywny i zdrowy, ale pozbawionych nadmiernych wyrzeczeń.

Baza sprawdzonych przepisów

Autorka proponuje przepisy, które mają 100, 200, 300 lub 400 kcal – taki sposób podziału przepisów umożliwia samodzielne ułożenie diety o wybranej kaloryczności. Ten niezwykle łatwy sposób tworzenia jadłospisu został nazwany Dietetycznym Szwedzkim Stołem, jego postawą jest różnorodność składników potraw i ich wspaniały smak.

Podsumowanie

Książka napawa optymizmem, zaraża entuzjazmem i dodaje motywacji. Intencją autorki jest niesienie pomocy kobietom, które nie lubią siebie i swojego ciała, ponieważ skuteczne odchudzanie zależy przede wszystkim od stanu umysłu.

„Jeśli potrafisz czuć radość niezależnie od czynników zewnętrznych, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, twoje życie staje się cudem. Prawdziwą przyjemnością!”

Spis treści

Spis treści - Schudnij z przyjemnością

Przykładowy przepis

Wydanie I
Rok wydania 2014
Ilość stron 148
Wydawnictwo Vital
Redakcja Mariusz Warda


O autorze

Może zainteresować Cię również:

Skomentuj:

comments powered by Disqus
Newsletter
Zapisz się do newslettera
i zgarnij e-book "30 dietetycznych kolacji"!