5 zasad odchudzania, które z góry skazane są na porażkę

5 zasad odchudzania, które z góry skazane są na porażkę

Każdy ma inne zdanie na temat najlepszych sposobów, aby schudnąć i najlepszych diet, które pomogą nam to osiągnąć. Niektóre z tych opinii są oparte na dowodach naukowych, inne opierają się na osobistych doświadczeniach, a inne tak naprawdę nie wiadomo skąd się wzięły. Nawet  sprawdzone i renomowane źródła wcią... czytaj więcej »

Obalamy  5 mitów o spalaniu tkanki tłuszczowej

Obalamy 5 mitów o spalaniu tkanki tłuszczowej

Pomysły o tym jak szybko spalić tkankę tłuszczową różnią się między sobą i niestety większość z nich okazuje się mitami, które wciąż wprowadzają nas w błąd. W tym artykule wymienię  pięć najczęstszych mitów mówiących o tym jak szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu.  A ty padłeś ich ofiarą ?   czytaj więcej »

Sposoby na płaski brzuch - Infografika

Sposoby na płaski brzuch - Infografika

Niestety, magiczne składniki diety, które sprawią, że tłuszczyk z brzucha zniknie nie istnieją. Sposób na osiągnięcie płaskiego brzucha to ćwiczenia i unikanie jedzenia produktów zawierających rafinowany cukier i tłuszcze trans. Istnieje również żywność, która pomoże Ci utrzymać niski poziom cukru we krwi, co... czytaj więcej »

Dieta Dukana - Infografika

Dieta Dukana - Infografika

Dieta Dukana jest bestsellerem we Francji od lat i staje się coraz bardziej popularna. Nic dziwnego: książka twierdzi, że dieta pomogła schudnąć 5 milionom Francuzom, a piosenkarka Jennifer Lopez i modelka Giselle Bundchen podobno straciły na niej pociążowe kilogramy. Jest to dieta wysokobiałkowa i niskokalor... czytaj więcej »


Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska ma pomóc w szybkiej utracie wagi i zwiększyć tempo przemiany materii. Niezależnie od tego, co będziesz jeść po zakończeniu diety, zwolennicy tego programu twierdzą, że dodatni wpływ na metabolizm będzie utrzymywał się aż do dwóch lat.  Ta 13-dniowa dieta ma powodować utratę  od 5 do... czytaj więcej »

Marchewka zamiast Pączka, czyli jak poskromić apetyt na niezdrowe przekąski

Marchewka zamiast Pączka, czyli jak poskromić apetyt na niezdrowe przekąski

Każdy z nas wie, że najlepszą dietą, która pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy i pomoże nam utrzymać osiągnięty efekt to dieta na całe życie. Tylko jak można wyrzec się wszystkich smacznych przekąsek na zawsze? Czy już zawsze będziemy musieli wybierać marchewkę zamiast pączka? Oto kilka sposobów na zdrows... czytaj więcej »

Jak naturalnie zwiększyć przemianę materii?

Jak naturalnie zwiększyć przemianę materii?

Próbując schudnąć, mamy tendencję do skupiania się na żywności, którą w okresie diety powinniśmy omijać szerokim łukiem. Marzymy wtedy o kawałku sernika w kawiarni, pizzy na obiad, czy chipsach w sobotni wieczór. Powinniśmy jednak skupić się  na pysznym i zdrowym jedzeniu, które przyspiesza nasz metaboli... czytaj więcej »