Dieta bez Laktozy

Dieta bezmleczna dla osób pragnących schudnąć.

Film o diecie Obejrzyj film i zobacz jakie to proste !

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale nie tolerujesz laktozy?

dieta specjalistyczna

Ta wersja Diety Extra Smacznej to indywidualna dieta odchudzająca, która wyklucza wszystkie produkty przeciwwskazane w nietolerancji laktozy i zapobiega niedoborom pokarmowym związanym z zaprzestaniem spożywania produktów mlecznych.

Jeśli nie służą Ci produkty mleczne i Twój organizm nie toleruje laktozy, zadbaj o swoje zdrowie stosując odpowiednie posiłki. Dieta bez laktozy, oferowana na naszym portalu Kalkulator Kalorii, pomoże Ci nie tylko utrzymać prawidłową masę ciała, ale też wyklucza wszystkie produkty przeciwwskazane w nietolerancji laktozy.

Posiłki, jakie proponujemy, układane są przez doświadczone dietetyczki, dlatego możesz być pewien, że są odpowiednio zbilansowane. Możesz zatem zachować przyjemność z jedzenia, dostarczając jednocześnie organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

Nie zawiera laktozy

Dostarcza odpowiednie ilości wapnia

Jest zbilansowana

Ma kaloryczność idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb

Dieta bezlaktozowa - zapewnij sobie zbilansowane posiłki

Mleko i przetwory mleczne dostarczają organizmowi duże ilości wapnia, dlatego wyeliminowanie ich z diety może doprowadzić do poważnych niedoborów pokarmowych. Dieta bez laktozy pozwoli Ci właściwie zadbać o prawidłową podaż wapnia w posiłkach z uwzględnieniem nietolerancji laktozy. Co wyróżnia oferowaną przez nas dietę bezlaktozową?

 • Nasze przepisy zostały opracowane w oparciu o najpopularniejsze produkty z polskich sklepów - tanie i łatwo dostępne;
 • dania przyrządza się szybko i możesz je bez problemu zabrać ze sobą do pracy lub w podróż;
 • dieta bez laktozy, podobnie jak inne nasze propozycje (w tym dieta dla cukrzyków czy dieta przy niedoczynności tarczycy) bazuje na sycących potrawach, o niskim indeksie glikemicznym. Sprawia to, że uczucie sytości towarzyszy Ci na długo i nawet nie czujesz, że jesteś na diecie;
 • nad wysoką skutecznością diety bez laktozy czuwa zespół doświadczonych dietetyczek klinicznych.

Dietę bez laktozy możesz także stosować jako dietę eliminacyjną, by sprawdzić, czy laktoza szkodzi Twojemu organizmowi. Każdy jadłospis przygotowujemy przeprowadzając z Tobą wcześniej wywiad dietetyczny, a następnie układając posiłki dostosowane do Twoich preferencji żywieniowych. Przejdź na naszą dietę, a nie będziesz martwić się już więcej złym samopoczuciem po spożyciu produktów zawierających laktozę, zaś efekty Twojego odchudzania będą szybkie, wyraźne i trwałe.

Odchudzamy Polaków od 10 lat

32 000

zadowolonych klientów i stale przybywa

12 kg

zrzuca przeciętnie nasz klient

90 kg

zrzucił nasz rekordzista

Metamorfoza

Dieta odchudzająca Kalkulatora Kalorii jest rozwijana i udoskonalana od lat. Na bazie doświadczeń tysięcy klientów opracowaliśmy dietę personalną, która jest niezwykle skuteczna i prosta w stosowaniu. Układamy jadłospisy z typowych domowych potraw w odpowiednio dobranych dla Ciebie porcjach, uwzględniamy przy tym dania, które lubisz i wykluczymy te które Ci nie smakują.

Wszystko po to aby łatwo było Ci wytrwać na diecie i osiągnąć swój cel!

Dlaczego nasza dieta bez nabiału jest tak skuteczna:

Układana przez dietetyczki

układana przez doświadczone dietetyczki

idealnie dopasowana

idealnie dopasowana
do Was

idealnie dopasowana do gustu

przepisy dobrane
do Waszego gustu

Nietolerancja laktozy - jakie są jej oznaki?

Laktoza to cukier znajdujący się w mleku i wszystkich jego przetworach - jogurtach, kefirach, serach czy maśle. Jedyną metodą jej leczenia jest dieta. Zaprzestanie spożywania produktów mlecznych powoduje szybką poprawę. Sprawia, że dokuczliwe dolegliwości mijają, ale…
Wyeliminowanie mleka i przetworów mlecznych z diety może prowadzić do poważnych niedoborów pokarmowych. To właśnie one dostarczają organizmowi największe ilości wapnia. Są także znakomitym źródłem wielu innych składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia.

Przyczyną tych dolegliwości może być nietolerancja laktozy:

1.

Wzdęcia

2.

Bóle brzucha

3.

Nadmierne gazy

4.

Biegunki

Jak nasza dieta bez mleka pomaga w walce o zdrowie?

Decydując się na dietę niezawierającą laktozy należy zadbać o odpowiednią podaż wapnia, gdyż jego niedobory mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu kości oraz zębów, osteoporozy czy kurczy mięśni. Już w standardowej diecie mającej na celu redukcję masy ciała pokrycie zapotrzebowania na ten makroskładnik jest bardzo trudne, więc osoba, która dodatkowo zmaga się z nietolerancją laktozy powinna w szczególności zwrócić na to uwagę.

Jej samodzielne ułożenie nie jest proste, dlatego najlepiej zadanie to powierzyć specjalistom.

Doświadczeni dietetycy kliniczni, układający Dietę Extra Smaczną opracują dla Ciebie skuteczną dietę, która nie tylko diametralnie zmieni Twoją sylwetkę, ale także poprawi zdrowie. Nasi fachowcy kładą duży nacisk na edukację żywieniową. Podzielą się z Tobą swoją wiedzą, pokażą jak wygląda dobrze zbilansowany jadłospis i przedstawią wiele smacznych przepisów, które będziesz mógł wykorzystywać w przyszłości. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak się odżywiać po zakończeniu diety.

dieta specjalistyczna

Nietolerancja laktozy - jak ją zdiagnozować?

dieta specjalistyczna

Najczęstszą przyczyną nietolerancji laktozy u osób dorosłych jest zmniejszenie produkcji enzymu niezbędnego do trawienia laktozy - laktazy. To naturalne zjawisko, uwarunkowane genetycznie. Wraz z wiekiem ilość wytwarzanej w jelitach laktazy maleje i tolerancja produktów mlecznych jest coraz gorsza.

Szacuje się, że w Polsce 20-37% osób ma nietolerancję laktozy!

Najczęściej stosowanymi metodami diagnostycznymi są dieta eliminacyjna oraz wodorowy test oddechowy. Dieta eliminacyjna polega na stosowaniu diety bez laktozy przez okres dwóch tygodni. Jeżeli w czasie jej trwania dokuczliwe objawy ustąpią, a następnie po wprowadzeniu laktozy do diety, ponownie się pojawią, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić nietolerancję laktozy.Wodorowy test oddechowy to specjalistyczne badanie. Polega na badaniu stężenia wodoru w wydychanym powietrzu po spożyciu laktozy. Podwyższony poziom wodoru świadczy o nietolerancji.

Ta wersja Diety Extra Smacznej może być stosowana jako dieta eliminacyjna. Dzięki niej przetestujesz, czy laktoza szkodzi Twojemu organizmowi!

Dieta w leczeniu nietolerancji laktozy

1.

Laktoza to dwucukier znajdujący się w mleku i jego przetworach. Aby zniwelować przykre skutki jej nietolerancji niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej diety eliminującej produkty, które ją zawierają. Należy jednak pamiętać, iż zaprzestanie spożywania mleka i przetworów mlecznych może doprowadzić do poważnych niedoborów pokarmowych, gdyż to właśnie one są głównym źródłem wapnia w diecie. Dostarczają także wiele innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

2.

Mleko i produkty mleczne są cennym źródłem wielu składników odżywczych. Stanowią najważniejsze źródło wapnia. Dostarczają także pełnowartościowego białka i witamin z grupy B. Zaprzestanie ich spożywania diametralnie wpływa na wartość odżywczą diety. Osoby całkowicie rezygnujące ze spożywania produktów mlecznych są szczególnie narażone na niedobory pokarmowe. Ich dieta powinna być staranne przemyślana i dokładnie zbilansowana. Wapń trzeba dostarczać organizmowi z innych źródeł - ryb, zielonych warzyw, orzechów czy pestek.

!

PROSTE I SZYBKIE PRZEPISY

 • szybkie przygotowanie potraw
 • możliwość gotowania na dwa dni
 • kilkaset prostych przepisów

Stawiamy na zdrowe, domowe przepisy i serwujemy dietetyczne wersje najpopularniejszych potraw.

dieta
!

TANIE SKŁADNIKI

 • dostępne w każdym sklepie
 • niski koszt składników
 • możliwość wymiany potraw

Nasze przepisy zostały opracowane w oparciu o najpopularniejsze produkty z polskich sklepów - tanie i łatwo dostępne.

dieta
strzałka
!

PRZEPISY WYGODNE DO ZAPAKOWANIA

 • dania wygodne do spakowania
 • szybkie jednoskładnikowe przekąski
 • bez potrzeby podgrzewania (opcjonalnie)
dieta

Wygoda stosowania to podstawa, dlatego kładziemy duży nacisk na czas przygotowania posiłków. Jadłospisy uwzględniają dania wygodne zabrania do pracy.

Bez głodowania!

Dieta bazuje na sycących potrawach, o niskim indeksie glikemicznym, które pozostawiają uczucie sytości na długo. Dzięki temu nawet nie poczujesz, że jesteś na diecie.

Jak działa indywidualna dieta online?

Nasza dieta online bazuje na tygodniowych cyklach. Co tydzień przeprowadzimy z Tobą wywiad dietetyczny i przygotujemy nowy jadłospis dostosowany do Twoich preferencji oraz Twoich postępów.

Dieta krok po kroku

1

Zamawiasz
dietę

Układana przez dietetyczki
Układana przez dietetyczki

2

Wypełniasz
ankietę
dietetyczną

Układana przez dietetyczki

3

Układamy Ci jadłospis

idealnie dopasowana

4

Chudniesz!

Dostęp do diety z aplikacji na wszystkich urządzeniach

aplikacje

Dostęp z komputera
i telefonu

aplikacje

Wymiana
posiłków

aplikacje
aplikacje

Możliwość wydruku

aplikacje

Lista zakupów

Stała opieka dietetyka

Nad wysoką skutecznością diety online czuwa zespół doświadczonych dietetyczek klinicznych. Przed rozpoczęciem diety zostaniesz przypisany do dietetyczki, która będzie prowadziła Cię przez cały proces odchudzania aż do osiągnięcia celu.

dietetyk

Adrianna Tucholska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Dietetyka Kliniczna. Ma doświadczenie we wdrażaniu zdrowych nawyków żywieniowych, eliminacji cukru z diety, edukacji w cukrzycy i insulinooporności. Wolne chwile poświęca na tworzenie i testowanie zdrowych i pysznych deserów i ciast.

Czytaj więcej
dietetyk

Joanna Grzymisławska

Ukończyła Wydział Lekarski, kierunek dietetyka, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w dietoterapii chorób żywieniowozależnych, w szczególności chorób tarczycy, zaburzeń metabolicznych i chorób onkologicznych. W pracy kieruje się zasadą, że kluczem do dietetycznego sukcesu są jadłospisy idealnie dopasowane do potrzeb, oczekiwań i stylu życia pacjenta.

Czytaj więcej
dietetyk

Dominika Kupczunas

Absolwentka SGGW w Warszawie na kierunku Żywienie Człowieka i Ocena Żywności. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z otyłością, cukrzycą, insulinoopornością oraz innymi chorobami dietozależnymi. Stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach dietetycznych, kursach oraz szkoleniach.

Czytaj więcej

Możesz samodzielnie wybrać, która z dietetyczek będzie się Tobą opiekowała.

Cennik

Już teraz zrób pierszy krok w kierunku pięknej sylwetki!

Dieta
dla Ciebie

1 miesiąc
11999 zł
2 miesiące
239.98 zł
19999 zł
oszczędzasz 39.99 zł
3 miesiące
359.97 zł
28999 zł
oszczędzasz 69.98 zł

Polecane
pakiety

Pakiet 1

Dieta na 1 miesiąc
+
Webinar
Odchudzanie zaczyna się w głowie [WIDEO 81 min]

13998 zł
Pakiet 2

Dieta na 1 miesiąc
+
Webinar
Jak gotować, żeby schudnąć? [WIDEO 83 min]

13998 zł

Najczęściej zadawane pytania

To ty decydujesz kiedy chcesz otrzymać pierwszy jadłospis. Dietetyczka potrzebuje jeden dzień roboczy na przygotowanie zestawu posiłków.

Przed rozpoczęciem diety zostanie Ci przydzielona dietetyczka, która będzie prowadzila Cię przez caly proces odchudzania.

Kontaktować się z nią możęsz na trzy sposoby:

 • - przez formularz kontaktowy
 • - wysyłając email
 • - poprzez cotygodniowy wywiad dietetyczny

Bardzo szerokie dietę możesz niemal dowolnie dopasować do swoich potrzeb. Oto najczęstsze opcje presonalizacji wybierane przez naszych klientów:


Pozostałe możesz uzgodnić ze swoja dietetyczką.

Tak, obsługujemy większość najczęstszych alergii pokarmowych: orzechy, ryby, owoce morza, seler

Nie układamy diet bezglutenowych.

Tak, jeżeli przebywasz poza Polską możesz zaplacić zwykłym przelewem bankowym:

 • Adansonia Soft
 • nr konta: PL12 1140 2004 0000 3302 7603 6974
 • kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
 • w tytule przelewu proszę podać swój email

Tak, jeżeli wydarzy się coś nieoczekiwanego wystarczy, że dasz znać swojej dietetyczce by zawiesila dietą na pewien czas. Dzieki temu nie tracisz wykupionego abonamentu w okresie gdy nie korzystasz z diety.

Zadaj pytanie (chat)