Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska ma pomóc w szybkiej utracie wagi i zwiększyć tempo przemiany materii. Niezależnie od tego, co będziesz jeść po zakończeniu diety, zwolennicy tego programu twierdzą, że dodatni wpływ na metabolizm będzie utrzymywał się aż do dwóch lat. 

Ta 13-dniowa dieta ma powodować utratę  od 5 do 10 kilogramów wagi. Jednak wielu ekspertów sądzi, iż najbardziej zdrowe i zrównoważone tempo utraty masy ciała powinno wynosić nie więcej niż 1 kg wagi na tydzień.

Umieść tą INFOGRAFIKĘ na swojej stronie! ▼

Kod na stronę:

Możesz dowolnie powielać tą grafikę pod warunkiem umieszczenia linku zwrotnego do naszego serwisu.

Zasady Diety Kopehaskiej:

Dieta Kopehanska narzuca 13- dniowy, restrykcyjny jadłospis zmniejszający ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia, jak również ilość kalorii dziennie. W ciągu jednego dnia pozwala zjeść nie więcej niż trzy posiłki, ale w innym dniu zaleca tylko jeden posiłek wraz z dwoma “posiłkami” złożonymi wyłącznie z wody, kawy czy herbaty.

Ikona diety

Ograniczenie kalorii nie musi oznaczać głodowania

Dobrze zbilansowana dieta, zawierająca produkty o niskim współczynniku glikemicznym, bogate w błonnik oraz o niskiej gęstości energetycznej sprawi, że nie będziesz czuć głodu mimo nawet dużego deficytu kalorii.

Dowiedz się więcej »

Typowym śniadaniem podczas tej diety jest filiżanka kawy z jedną kostką cukru. Nie można zamienić herbaty na kawę i odwrotnie. Podczas całej diety należy wypijać duże ilości wody. Pomimo tego, że dieta ma zwiększyć metabolizm, ćwiczenia, które mogłyby iść w parze z planem posiłków nie są nawet wspomniane.  

Teorie  twórców diety Kopehanskiej:

Istnieją 2 teorie, które mają udowodnić skuteczność tej diety :

  • Po pierwsze, przemiana materii nie zwolni tempa, pomimo iż dieta jest niskokaloryczna, ponieważ jadłospis ułożony jest tak, aby dni nisko i wyżej kaloryczne występywały naprzemiennie.
  • Po drugie, taka dieta może pobudzić konkretny gen, nazwany SIRT1, który ma rzekomo blokować inny gen, który jest zaangażowany w magazynowania tłuszczu w organizmie i skłonić organizm do wykorzystania większej ilości zapasów tłuszczu.

Podsumowanie:

  • Dieta jest bardzo restrykcyjna i krótkotrwała
  • Nikt nie podpisuje się jawnie jako twórca tej diety
  • Zachęca do jedzenia dużych ilości białka, które mogą być szkodliwe dla zdrowia
  • Eliminuje ważne wartości odżywcze zawarte w owocach i warzywach
  • Zachęca do pomijania posiłków

Dieta ta została sklasyfikowana jako niebezpieczna przez wielu renomowanych ekspertów w dziedzinie zdrowia. Odchudzanie to ciężka praca polegająca na zdrowym odżywianiu się i zwiększeniu aktywności fizycznej. Diety takie jak dieta Kopehanska w rzeczywistości mogą doprowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, zamiast pomóc w odchudzaniu.

Czy wiesz, że...
Najczęściej problemy z nadwagą wynikają z błędów żywieniowych, które nieświadomie popełniamy. To te złe nawyki żywieniowe sprawiają, że nawet jeżeli schuniemy kilka kilogramów za jakiś czas wracamy do starej wagi.

Dlatego aby wyeliminować złe przyzwyczajenia warto prowadzić Dziennik Kalorii, który nie tylko pomoże zindentyfikować błędy żywieniowe, ale także nauczy jak ich unikać stosując zdrowe zamienniki. Dzięki temu efekty odchudzania będą trwałe, a nie tylko chwilowe. Dowiedz się więcej »

Polecamy także:

Skomentuj ten artykuł:

comments powered by Disqus