Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska ma pomóc w szybkiej utracie wagi i zwiększyć tempo przemiany materii. Niezależnie od tego, co będziesz jeść po zakończeniu diety, zwolennicy tego programu twierdzą, że dodatni wpływ na metabolizm będzie utrzymywał się aż do dwóch lat. 

Ta 13-dniowa dieta ma powodować utratę  od 5 do 10 kilogramów wagi. Jednak wielu ekspertów sądzi, iż najbardziej zdrowe i zrównoważone tempo utraty masy ciała powinno wynosić nie więcej niż 1 kg wagi na tydzień.

Umieść tą INFOGRAFIKĘ na swojej stronie! ▼

Kod na stronę:

Możesz dowolnie powielać tą grafikę pod warunkiem umieszczenia linku zwrotnego do naszego serwisu.

Zasady Diety Kopehaskiej:

Dieta Kopehanska narzuca 13- dniowy, restrykcyjny jadłospis zmniejszający ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia, jak również ilość kalorii dziennie. W ciągu jednego dnia pozwala zjeść nie więcej niż trzy posiłki, ale w innym dniu zaleca tylko jeden posiłek wraz z dwoma “posiłkami” złożonymi wyłącznie z wody, kawy czy herbaty.

dietetyczka

Schudnij do końca roku

Dowiedz się jakie błędy żywieniowe popełniasz i co zrobić by schudnąć.

Rozpocznij analizę

Typowym śniadaniem podczas tej diety jest filiżanka kawy z jedną kostką cukru. Nie można zamienić herbaty na kawę i odwrotnie. Podczas całej diety należy wypijać duże ilości wody. Pomimo tego, że dieta ma zwiększyć metabolizm, ćwiczenia, które mogłyby iść w parze z planem posiłków nie są nawet wspomniane.  

Teorie  twórców diety Kopehanskiej:

Istnieją 2 teorie, które mają udowodnić skuteczność tej diety :

  • Po pierwsze, przemiana materii nie zwolni tempa, pomimo iż dieta jest niskokaloryczna, ponieważ jadłospis ułożony jest tak, aby dni nisko i wyżej kaloryczne występywały naprzemiennie.
  • Po drugie, taka dieta może pobudzić konkretny gen, nazwany SIRT1, który ma rzekomo blokować inny gen, który jest zaangażowany w magazynowania tłuszczu w organizmie i skłonić organizm do wykorzystania większej ilości zapasów tłuszczu.

Podsumowanie:

  • Dieta jest bardzo restrykcyjna i krótkotrwała
  • Nikt nie podpisuje się jawnie jako twórca tej diety
  • Zachęca do jedzenia dużych ilości białka, które mogą być szkodliwe dla zdrowia
  • Eliminuje ważne wartości odżywcze zawarte w owocach i warzywach
  • Zachęca do pomijania posiłków

Dieta ta została sklasyfikowana jako niebezpieczna przez wielu renomowanych ekspertów w dziedzinie zdrowia. Odchudzanie to ciężka praca polegająca na zdrowym odżywianiu się i zwiększeniu aktywności fizycznej. Diety takie jak dieta Kopehanska w rzeczywistości mogą doprowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, zamiast pomóc w odchudzaniu.

Czy wiesz, że...
Nasi dietetycy mogą ułożyć dla Ciebie dietę, idealnie dopasowaną do Twoich preferencji. Dzięki temu dieta będzie nie tylko skuteczna, ale także dopasowana do Twojego trybu życia oraz na pewno będzie Ci smakować.
Więcej informacji na temat naszych diet przeczytasz na stronie zalety Diety Extra Smacznej »

Może zainteresować Cię również:

Skomentuj:

comments powered by Disqus

Polecane artykuły

Newsletter
Zapisz się do newslettera
i zgarnij e-book "30 dietetycznych kolacji"!