Ile kalorii jest w 100 g kotleta cielęcego (smażonego z panierką)?
Na tej stronie sprawdzisz kaloryczność i wartości odżywcze w 100 g kotleta cielęcego (smażonego z panierką) oraz dowiedz się czy ten produkt powinien znaleźć się w Twojej codziennej diecie.
316 kcal
100 g
12 g
24 g
15 g
g
Czy wiesz, że... nasza tabela kalorii pozwoli Ci porównać wartości odżywcze kotleta cielęcego (smażonego z panierką) z innymi produktami.
Czy kotlet cielęcy (smażony z panierką) to dobry składnik Twojej diety?
Chociaż kotlet cielęcy jest bogactwem białka, żelaza i innych wartościowych minerałów, to smażenie jej w panierce zwiększa kaloryczność tego produktu i dodaje sporą dawkę złych tłuszczy do posiłku. Ponadto panierka jest źródłem węglowodanów prostych, które powodują gwałtowne skoki poziomu cukru we krwi i promują odkładanie się tkanki tłuszczowej w organiźmie
Dodatkowe informacje
Kotlet cielęcy (smażony z panierką) zawiera dużo białka (28.41 g), najbardziej sycącego składnika żywieniowego, które zapobiega utracie masy mięśniowej w wyniku stosowania diety odchudzającej, jak i wspomaga jej regenerację po ciężkim treningu. Należy wspomnieć, że ma wysoką zawartość sodu (455 mg), a wysoka podaż sodu powoduje zatrzymanie wody w organiźmie, spowolnienie tempa metabolizmu, nadciśnienie tętnicze, a nawet zaburzenie pracy nerek.
Ten produkt zawiera cholesterol (113 mg). Zauważ, że dzienna maksymalna dawka cholesterolu nie powinna przekroczyć 300 mg.
Witaminy
Kotlet cielęcy (smażony z panierką) zawiera witaminę B6 (0.42 mg), która bierze udział w metaboliźmie białek i procesie spalania tłuszczy. Poza tym jest wymagana do prawidłowego działania układu nerwowego i immunologicznego.
Minerały
Kotlet cielęcy (smażony z panierką) jest źródłem potasu (383 mg), który jest ważnym mikroskładnikiem utrzymującym równowagę elektrolitową organizmu, bierze również udział w skurczach mięśni, chroni pracę serca i mózgu. Niedobór potasu może wywoływać uczucie zmęczenia, drażliwość i zwiększone ciśnienie krwi. Kotlet cielęcy (smażony z panierką) posiada magnez (32 mg), który ma szeroki wachlarz funkcji biologicznych - pomaga w trawieniu białek, tłuszczy i węglowodanów, chroni serce, poprawia pamięć, wzmacnia mięśnie i wiele innych.
Warto podkreślić, że jest źródłem żelaza (1.64 mg), które bierze udział m.in. w dostarczaniu tlenu do mięśni. Zatem jego nieduży poziom może prowadzić do anemii i zwolnienia metabolizmu. Co więcej, produkt posiada wapń (39 mg), który wspiera metabolizm, buduje kości i zeby, bierze udział w skurczach mięśni i krzepnięciu krwi.
Zalety:
- duża ilość białka
- świetne źródło potasu
- dobre źródło magnezu
- zawartość żelaza
- zawartość wapnia
- źródło witaminy B6
Wady:
- duża zawartość sodu
- zawartość cholesterolu
Kotlet cielęcy (smażony z panierką) w 100 g ma 316 kcal to tyle samo kalorii co:
- 1 Kotlet z indyka (smażony w panierce)
- 141 Truskawki
- 10 pomidorów
- 1 kawałek/i Pizza serowa
- 1 Pączek
- Bieganie 14 km/h (bardzo szybko) przez 19 minut
- Pływanie stylem klasycznym (szybko) przez 26 minut
- Jazda na rowerze (16-19 km/h) przez 40 minut
- Chodzenie 5 km/h (szybko) przez 77 minut
- Leżenie przez 9 godzin i 2 minut
Jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?
Zastanawiasz się ile możesz zjeść każdego dnia?
Twoje zapotrzebowanie kaloryczne zależy od płci, wagi, wieku, wzrostu oraz poziomu aktywności fizycznej.

kobieta o wzroście 163 cm i wadze 75 kg potrzebuje 2,425 dziennie.
Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie kobiety o wzroście 163 cm i wadze 75 kg .

mężczyzna o wzroście 177 cm i wadze 89 kg potrzebuje 2,976 dziennie.
Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie mężczyzny o wzroście 177 cm i wadze 89 kg .
Oblicz ile możesz zjeść aby schudnąć
Fundamentem odchudzania jest stworzenie deficytu kalorycznego. Nie może on być za mały, ani zbyt duży (bo może spowolnić metabilizm).
