Kompendium Wiedzy

Odchudzanie z Dziennikiem Kalorii

Praktyczny przewodnik od A do Z.

Z tego poradnika dowiesz się:

  • jak przyspieszyć tempo odchudzania
  • jak zmniejszyć kaloryczność posiłków
  • jak zidentyfikować własne błędy żywieniowe
  • jak odnajdować niskokaloryczne zamienniki popularnych produktów
  • jak osiągnąć zamierzony cel
Pomoże Ci w tym - Dziennik Kalorii

Dziennik Kalorii to aplikacja umożliwiająca samodzielne planowanie jadłospisów oraz treningów. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz wielu automatycznym funkcjom idealnie nadaje się dla osób nie związanych zawodowo z temtyką żywienia.

Narzędzie świetnie spisuje dla podczas planowania diety odchudzającej, ale z powodzeniem może być również używane przez sportowców oraz osoby z prawidłową masą ciała, które chcą kontrolować skład i jakość swojej diety.

ROZDZIAŁ I

Określ co chcesz osiągnąć

Od czego zacząćOdchudzanie należy rozpocząć od ustalenia konkretnego celu. Musisz wiedzieć, do czego dążysz i jaka masa ciała będzie Cię satysfakcjonować. Pamiętaj, że proces odchudzania nie powinien być zbyt gwałtowny i lepiej rozłożyć go w czasie. Bardzo ważne jest, aby ustalony cel był możliwy do realizacji, a jego osiągnięcie bezpieczne i zdrowe. Po jego wyznaczeniu należy sprecyzować plan działania i konsekwentnie go realizować.

Więcej informacji na temat ustalenia celu odchudzania oraz stworzenia planu, umożliwiającego jego osiągniecie znajdziesz w rozdziale pierwszym.

Przeczytaj rozdział I

ROZDZIAŁ II

Zidentyfikuj swoje błędy żywieniowe

Twoje błędy żywienioweZanim rozpoczniesz układanie dietetyczych jadłospisów, musisz uświadomić sobie, jakie błędy żywieniowe popełniałeś do tej pory. Przeanalizuj swoją dotychczasową dietę i zastanów się, jakie posiłki i produkty powinieneś zdecydowanie ograniczyć. Zwróć uwagę, na “dietetyczne wpadki”, które powodują, że wartość kaloryczna jadłospisów niepotrzebnie rośnie.

W rozdziale drugim znajdziesz wiele przykladów popularnych żywienowych błędów, które znacznie zwiększają kaloryczność diety, a przez to utrudniają schudnięcie. Sprawdź, które z nich nieświadomie popełniasz.

Przeczytaj rozdział II

ROZDZIAŁ III

Zaplanuj własną dietę

Od czego zacząćOdpowiednia, zbilansowana dieta jest kluczem do osiągnięcia wymarzonej masy ciala. Dzięki Dziennikowi Kalorii jej ustalenie jest wyjątkowo proste. Samodzielne układanie jadłopisów pozwala na ich dostosowywanie do indywidualnych potrzeb, a także na spożywanie w czasie diety wyłącznie lubianych posiłków. To Ty decydujesz, jakie produkty trafią na Twój talerz!

Dokładną instrukcję układania jadłospiów oraz wiele praktycznych wskazówek na temat planowania diety znajdziesz w rozdziale trzecim.

Przeczytaj rozdział III

ROZDZIAŁ IV

Efektywnie spalaj tkanke tłuszczową

Od czego zacząćDobrze zaplanowana kuracja odchudzająca powinna uwzględniać regularną aktywność fizyczną. Odpowiednie treningi pozwalają skutecznie spalać tkankę tłuszczową oraz wyraźnie modelować sylwetkę. Na ćwiczenia należy znaleźć czas co najmniej kilka razy w tygodniu. Koniecznie należy zwracać uwagę na ich intensywność, rodzaj oraz ilość powtórzeń.

Szczegółowe informacje na temat planowanie trenignów, doboru odpowiedniego rodzaju ćwiczeń oraz efektywnego spalania tkanki tłuszczowej znajdziesz w czwartym rozdziale poradnika.

Przeczytaj rozdział IV

ROZDZIAŁ V

Kontroluj postępy

Kontroluj postępy odchudzaniaPo rozpoczęciu diety i treningów należy regularnie sprawdzać swoje postępy. Specjaliści zalecają, aby raz w tygodniu kontrolować masę ciała i obwody poszczególnych partii ciała. Dzięki takiemu postępowaniu można na bieżąco monitorować postępy kuracji, a w razie potrzeby odpowiednio ją modyfikować. Uzyskane wyniki dobrze jest zapisywać w aplikacji Dziennik Kalorii, a na podstawie generowanych w nim raportów, kontrolować tempo odchudzania.

W rozdziale piątym poradnika znajdziesz praktyczne wskazówki na temat kontrolowania efektów kuracji, w tym prawidłowego ważenia i mierzenia obwodów ciała.

Przeczytaj rozdział V

ROZDZIAŁ VI

Nie trać motywacji!

Nie trać motywacjiRozpoczęcie diety i regularnych ćwiczeń wiąże sie z pewnymi zmianami w codziennym trybie życia. Praca, stres, przeziębienie czy zwykly brak czasu powodują, że niekiedy brakuje motywacji do dalszego kontynuowania odchudzania. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które skutecznie temu zapobiegają i warto poznać je jeszcze przed rozpoczęciem kuracji.

Praktyczne porady dotyczące motywacji i wytrwałego dążenie do wymarzonego celu znajdziesz w szóstym rozdziale poradnika.

Przeczytaj rozdział VI

ROZDZIAŁ VII

Zapobiegnij efektowi jojo

Zapobiegnij efektowi jojoOsiągnięcie wymarzonej masy ciała to duży sukses, ale nie koniec dbania o sylwetkę. Po tym, jak uda się zrealizować założony dietetyczny cel, należy stopniowo zwiekszać kaloryczność diety. Organizm przestanie spalać tkankę tłuszczową, ale nie można dopuścić, aby na nowo zaczął ją odkładać.

Informacje o tym, jak z powodzeniem zackończyć odchudzanie i nie dopuścić do efektu jojo znjadziesz w siódmym rozdziale poradnika.

Przeczytaj rozdział VII

Zapisz się na newsletter by nie przegapić nowych rozdziałów.

Poinformujemy Cię jak tylko opublikujemy kolejne części.

Zapisz sie na newsletter!

Dodatkowo otrzymasz ebooka gratis!