Aplikacja do liczenia spalonych kalorii

Joanna Grzymisławska Joanna Grzymisławska
dietetyk Kalkulatora Kalorii
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-15 13:56:41

Każdy trening to dodatkowy wydatek energetyczny dla naszego organizmu. To, ile dokładnie kalorii zostanie spalonych podczas jednostki treningowej zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Jak to szybko policzyć? Z pomocą przychodzą aplikacje do liczenia spalonych kalorii.Na przemianę materii składają się przede wszystkim dwie główne wartości - podstawowa przemiana materii oraz przemiana materii związana z aktywnością fizyczną.O ile na pierwszą trudno jest wpłynąć, to na drugą mamy zdecydowany wpływ. Przemiana materii związana z aktywnością fizyczna obejmuje wszystkie wydatki energetyczne związane z ruchem, od przewrócenia się w łóżku na drugi bok, po intensywny trening na siłowni.


Używając aplikacji do liczenia spalonych kalorii możesz monitorwać, ile kalorii spalasz podczas codziennej aktywności i ćwiczeń oraz jak wpływa to na całkowite zapotrzebowanie energetyczne.


Poznaj naszą aplikację do liczenia spalonych kalorii - Dziennik Kalorii

 
Dzięki regularnym ćwiczeniom można bardzo znacząco zwiększyć swoje zapotrzebowanie energetyczne, co ma ogromne znaczenie w kontekście odchudzania. W aplikacjach do liczenia spalonych kalorii można szybko sprawdzić, ile kalorii organizm zużywa podczas konkretnej jednostki treningowej. Można także zaplanować w nich trening czy porównać, jakie treningi najskuteczniej zwiększają zapotrzebowanie kaloryczne.
 
To jeszcze nie wszystko. W dobrych aplikacjach istnieje możliwość zaplanowania dla siebie diety, rejestrowaani spożytych przekąski okołotreningowych i korzystania z dodatkowych funkcji, stworzonych z myślą o osobach aktywnych fizycznie i odchudzających się. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej na przykładzie stworzonej przez nas aplikacji - Dziennika Kalorii.
 

Najważniejsze funkcje aplikacji do liczenia spalonych kalorii

Możliwość precyzyjnego planowania treningów


Rejestrowanie aktywności fizycznej w Dzienniku Kalorii
 
W Dzienniku Kalorii znajduje się obszerna baza ćwiczeń, które możesz w wygody sposób zapisać na swoim koncie jako trening. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lub po prostu przejrzeć bazę, w której ćwiczenia zostały posortowane według kategorii. 
 
Po dodaniu ćwiczenia, należy określić czas jego wykonywania. Jeżeli chcesz, możesz wprowadzić dodatkowe dane, takie jak liczba serii, powtórzeń oraz przerwy między seriami. Istnieje także możliwość dodania własnego komentarza. 
 
Polecamy także artykuł: Jak ćwiczyć, żeby schudnąć?
 

Obliczanie bilansu kalorycznego


Zakładka "Bilans kaloryczny" w Dzienniku Kalorii
 
W naszej aplikacji, oprócz rejestrowania treningów, możesz także notować spożywane posiłki. Na podstawie wprowadzonych danych, Dziennik Kalorii, oszacuje, ile kalorii zjadłeś, a ile spaliłeś i obliczy Twój bilans kaloryczny.
 
Co więcej, aplikacja podpowie Ci, czy bilans jest dla Ciebie korzystny. W przypadku zbyt wysokiego lub zbyt niskiego deficytu kalorycznego, zostaną wyświetlone odpowiednie komunikaty. Wszystko po, aby Twoja dieta i treningi przyniosły jak najlepsze efekty.
 

Wygodne raporty


Monitorowanie postępów odchudzania w Dzienniku Kalorii
 
Raporty dotyczące zmiany masy ciala, częstotliwości wykonywanych treningów i bilansu kalorii pozwalają na śledzenie indywidualnych postępów. To także olbrzymia motywacja do działania! W nasze aplikacji - Dzienniku Kalorii zadbaliśmy o to, żeby raporty były przejrzyste i pomagały w wygodny sposób obserwować, czy udaje Ci się realizować zamierzony plan.
 

Możliwość planowania diety


Jadłospis zaplanowany przez jednego z użytkowników naszej aplikacji
 
Jak wspomnieliśmy wcześniej, Dziennik Kalorii pozwala także na rejestrowanie spożywanych pokarmów. I to w bardzo precyzyjny sposób. Możesz zapisywać,co konkretnie danego dnia zjadłeś i na bieżąco kontrolować kaloryczność jadłospisu. Możesz też samodzielnie zaplanować dla siebie dietę.
 
Ta część Dziennika Kalorii jest bardzo rozbudowana. Znajdziesz tutaj mnóstwo produktów spożywczych z polskich sklepów, przepisy dietetyka (jest ich ponad 1000!) oraz przepisy innych użytkowników. Aplikacja ma także funkcję listy zakupów, rejestrowania spożytych płynów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat planowania diety w Dzienniku Kalorii, zajrzyj do artykułu: Aplikacja do liczenia kalorii - sprawdź, jak ułatwić sobie odchudzanie.
 

Wersja desktopowa i mobilna


Podgląd jadłospisu zaplanowanego w Dzienniku Kalorii na telefonie.


Z naszej aplikacji możesz korzystać na swoim smartfonie (zarówno w systemie iOS jak i Android) oraz na komputerze. Wersja desktopowa jest bardzo rozbudowana i zawiera wszystkie stworzone przez nas funkcje. Wersja mobilna jest uproszczona, ale daje gwarancję szybkiego podglądu jadłospisu czy planu treningowego.

 
Aplikacje do liczenia spalonych kalorii to wspaniałe narzędzie do planowania aktywności fizycznej. Najlepsze z nich to nie proste kalkulatory, a rozbudowane programy, które dzięki dodatkowym funkcjom pomagają prowadzić zdrowy styl życia, wdrażać zdrowe nawyki i skutecznie schudnąć.
 
 
O autorze

Joanna Grzymisławska Joanna Grzymisławska

Dietetyk kliniczny, absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w odchudzaniu i dietoterapii chorób żywieniowo-zależnych. Na co dzień zajmuje się patronatem merytorycznym nad naszym portalem i układaniem diet naszym pacjentom. Zawodowo, szczególnie zainteresowana dietetyką onkologiczną.

Może zainteresować Cię również:

Skomentuj:

comments powered by Disqus