-70 kg. Poznajcie Panią Iwonę

Katarzyna Janiak Katarzyna Janiak
dietetyk Kalkulatora Kalorii
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-04 09:50:11

Ze 137 kilogramów na 67 I ciągle jej mało. Planuje zrzucać kolejne kilogramy. Pani Iwona to przyład osoby, która udowadnia, że chcieć to móc. Potężna siła woli, odpowiedzialność i racjonalne odejście do odchudzania sprawiły, że dzisiaj może pochwalić się idealną sylwetką. Jakie zmiany w diecie i stylu życia pozwoliły jej osiągnąć tak spektakularny efekt?Jak to często bywa, Pani Iwona na początku wstydziła się przyznawać do tego, że jest na diecie. Z czasem, kiedy masa ciała zaczęła spadać, a sylwetka nabrała lepszych kształtów, zmieniła swoje podejście. Dzisiaj prowadzi stronę Bo wszystko zaczyna się w głowie, na której motywuje innych do rozpoczęcia odchudzania. Dla wielu osób jest autorytetem w tej dziedzinie. Spełniła swoje marzenie, które na początku wydawało się zupełnie nieosiągalne. I wierzy, że każdy ma taką szansę.

Zafascynowani historią Pani Iwony, namówiliśmy ją na króką rozmowę. Zdradziła w niej, jakie zmiany w diecie pomogły jej odnieść sukces, a także podzieliła się swoimi wskazówkami i przemyśleniami.


Kalkulator Kalorii: Pani Iwono, dokonała Pani czegoś niesamowitego. Kiedyś ważyła Pani 137 kilogramów, dzisiaj tylko 67. Schudła Pani aż 70 kilogramów. Jak udało się Pani tego dokonać?

Pani Iwona: Nie powiem, że było łatwo. Rozpoczynając swoją przygodę, nie miałam pojęcia o zdrowych odżywianiu, a do dietetyka nie chciałam iść, bo wydawało mi się że stoję na straconej pozycji. Na początku poszłam na łatwiznę i zaczęłam stosować diety z niesprawdzonych źródeł, np. dietę kopenhaską. Niestety z marnym skutkiem, bo kilogramy wróciły tak szybko jak spadły.

Postanowiłam wyeliminować z diety niezdrowe produkty, chleb pszenny, smażone potrawy, majonez,  jednocześnie ograniczyłam słodycze i słone przekąski. Zamieniłam je na zdrowsze wersje. Udało mi się zrzucić kilkanaście kilogramów, dlatego coraz bardziej zagłębiłam się w odchudzanie, zaczęłam robić kursy i układać sobie zbilansowaną dietę.


Polecamy także artykuł: Ile można schudnąć w miesiąc?


Kalkulator Kalorii: Co było dla Pani największą trudnością w czasie odchudzania?

Pani Iwona: Na początku największą trudnością było porzucenie złych nawyków i regularne jedzenie, ale jak tylko zobaczyłam, że to wszystko przynosi efekty, szło o wiele łatwiej. Tak jak powiedziałam, czułam, że jestem na straconej pozycji i nie chwaliłam się odchudzaniem przed znajomymi. To również utrudniało zadanie.


Kalkulator Kalorii: Przeżyła Pani jakiś moment kryzysu? Czy zdarzyło się, że całkowicie porzuciała Pani dietę i zaniechała starań o piękną sylwetkę? Jeżeli tak, to co zmotywowowało Panią, żeby działać dalej?

Pani Iwona: Kryzysy to rzecz normalna. Nasz organizm to nie zaprogramowany komputer. Wiele razy upadałam, ale zawsze nadchodził nowy dzień i chęć kolejnej walki. Największy mój kryzys miałam, kiedy zaczęłam chodzić na fitness. Wydawało mi się, że wszyscy patrzą na mnie i się śmieją. Wpadłam w szał ćwiczeń. Pomocną dłoń wyciągła mi moja trenerka, Karolina. Były chwile, kiedy waga stała pół roku w miejscu, a ja miałam ochote rzucic całe odchudzanie. Nie zrobiłam tego i nie żałuje.


Kalkulator Kalorii: Od jakiegoś czasu korzysta Pani z Dziennika Kalorii. Jaka jest Pani opinia na temat naszej aplikacji?

Pani Iwona:  Dziennik kalorii bardzo przypadł mi do gustu. Jest czytelny oraz łatwy w obsłudze. Prowadzenie go to czysta przyjemność i nie zajmuje to dużo czasu. Znajdziemy w nim dużo produktów, które używamy na codzień. Co jest najlepsze możemy sobie przygotować menu na następny dzień, a Dziennik Kalorii wszystko policzy za nas. Ciesze sie bardzo z tego, że nie muszę latać z kartką i długopisem i samodzielnie rozkladać  wszystkie produkty na białka, węglowodany oraz tłuszcze. Podoba mi się również to, że zawarte w Dzienniku produkty nie sa podawane tylko w gramach ale również sztukach, opakowaniach czy łyżeczkach.


oblicz bmi


Kalkulator Kalorii: Komu szczególnie poleciałby Pani Dziennik Kalorii?

Pani Iwona:  Polecam ją wszystkim, a szczególnie osobom, które dbają o swoją linię. Mogą w ten sposób zaoszczędzić czas i skontrolować swoją dietę.


Kalkulator Kalorii: Na prowadzonej przez Panią stronie łatwo zaużywać, że jest Pani fanką sportu.  Jak udaje się Pani znaleźć czas na regularną aktywność fizyzczną?

Pani Iwona: Uwielbiam sport i na obecną chwilę nie wyobrażam sobie życia bez niego. Wiadomo, czasem się nie chce, ale w takich chwilach trzeba zacisnąć pięści i postarać się. Czasami wygospodarowanie czasu na sport nie jest łatwą sprawą. Nie dość, że pracuję dorywczo, uczę się, opiekuje dzieciakami siostry, to jeszcze muszę pogodzić obowiązki domowe... ale jak widać da się. Czasem wstaje o 4:30, aby z wszystkim zdarzyć. Mi pomaga planowanie dni, z dnia na dzień albo z tygodnia na tydzień. Jestem zdania że każdy jest w stanie wygospodarować dla siebie minimum 30 minut dziennie. Zamiast siedzieć na portalach społecznościowych warto zrobić coś dla siebie.


Kalkulator Kalorii: Dla wielu naszych czytelników jest Pani prawdziwym autorytetem. Co poradziłaby Pani tym, którzy właśnie zastanawiają się nad rozpoczęciem odchudzania?

Pani Iwona:  Nie zastanawiajcie się. Fakt, odchudzanie nie jest prostą sprawą,  bo na każdym kroku są jakieś pokusy, ale naprawdę warto! Człowiek czuje że żyje, robi coś dla siebie, odkrywa nowe smaki, zmienia się. Ja czuję, jakbym dostała nowe życie od losu. Sama na to zapracowałam i nadal pracuję. Może ty też potrzebujesz takiej przemiany?


Marzy Ci się osiągnięcie takiego efektu, jakim może się pochwalić Pani Iwona? Rozpocznij walkę z nadprogramowymi kilogramami i wygraj, tak jak bohaterka dzisiejszego artykułu! Zaplanuj swoją dietę w Dzienniku Kalorii, by cieszyć się skutecznymi i długotrwałymi efektami odchudzania. Zmień swoją sylwetkę, popraw jakość życia i ciesz piękną sylwetką!


licznik kalorii


O autorze

Katarzyna Janiak Katarzyna Janiak

Dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.  Propaguje racjonalną, zbilansowaną dietę i filozofię zero waste.  Pracuje z pacjentami z nadwagą, chorobami dietozależnymi oraz sportowcami.

Może zainteresować Cię również:

Skomentuj:

comments powered by Disqus