• Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
 • Wczytywanie
← Powrót
 • Wczytywanie
Kalkulator kalorii
Produkt Ilość

Porada. Możesz dodać wiele produktów do kalkulatora np. 80g banana i 200g jogurtu.

Porównaj produkty
Oblicz
Nowa aplikacja mobilna
Ściągnij z Google Play Ściągnij z AppStore

Porównanie kaloryczności Frytek z frytkownicy i Frytek z piekarnika

Porównaj ile kalorii jest w 100 g Frytek z frytkownicy i 100 g Frytek z piekarnika. Wartości odżywcze, czyli ilość kalorii, białka, tłuszczu i weglowodanów pomogą ci zdecydować, który z produktów powinien się znaleźć w twojej codziennej diecie.

 • Frytki z frytownicy

  Kalorie: 314 kcal
  Białka: 4 g
  Tłuszcze: 16 g
  Węglowodany: 38 g
  Masa: 100 g
 • Frytki z piekarnika

  Kalorie: 172 kcal
  Białka: 3 g
  Tłuszcze: 5 g
  Węglowodany: 29 g
  Masa: 100 g

Największą ilość kalorii ma 100 g Frytek z frytkownicy, natomiast najmniejszą ilość kalorii ma 100 g Frytek z piekarnika.

Największą zawartość białka ma 100 g Frytek z frytkownicy, natomiast najmniejszą zawartość białka ma 100 g Frytek z piekarnika.

Największą zawartość tłuszczu ma 100 g Frytek z frytkownicy, natomiast najmniejszą zawartość tłuszczu ma 100 g Frytek z piekarnika.

Największą zawartość węglowodanów ma 100 g Frytek z frytkownicy, natomiast najmniejszą zawartość węglowodanów ma 100 g Frytek z piekarnika.

Ikona diety

Ograniczenie kalorii nie musi oznaczać głodowania

Dobrze zbilansowana dieta, zawierająca produkty o niskim współczynniku glikemicznym, bogate w błonnik oraz o niskiej gęstości energetycznej sprawi, że nie będziesz czuć głodu mimo nawet dużego deficytu kalorii.

Dowiedz się więcej »

486 kcal to równowartość:

Jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie zależy od wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Poniżej zamieściliśmy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla mężczyzny i kobiety, obliczone na podstawie średniego wzrostu i wagi populacji zamieszkującej Polskę:


metabolic rate of woman

kobieta o wzroście 163 cm i wadze 75 kg potrzebuje 2,425 dziennie.

Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie kobiety o wzroście 163 cm i wadze 75 kg .

metabolic rate of man

mężczyzna o wzroście 177 cm i wadze 89 kg potrzebuje 2,976 dziennie.

Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie mężczyzny o wzroście 177 cm i wadze 89 kg .

Dodatkowe informacje

Frytki z frytownicy jest głównie źródłem węglowodanów, które są ważnym elementem zdrowej diety. Węglowodany są głównym źródłem energii dla Twojego organizmu, dlatego też powinny stanowić od 45 do 65% Twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jednak sprawdź jak dużo ten produkt posiada zdrowych cukrów złożonych, a ile może mieć przetworzonych, pozbawionych wartości odżywczych cukrów prostych, które wzmagają Twój apetyt i sprzyjają odkladaniu się tkanki tłuszczowej w organiźmie. Przeczytaj ten poradnik: 6 źródeł dobrych węglowodanów.

Ten produkt zawiera znaczącą ilość tłuszczy nasyconych (2.08 g), które jedzone w nadmiarze zwiększają odkładanie się tkanki tłuszczowej w organiźmie i sprzyjają chorobom układu krążenia. Ponadto zawiera tłuszcze trans (0.13 g), które wywierają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie - podnoszą stężenie złego cholesterolu LDL we krwi, zwiększają ryzyko chorób serca, zachorowań na cukrzycę typu 2 a także sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej w organiźmie prowadząc do nadwagi i otyłości.

Należy podkreślić, że posiada znaczną ilość sodu (290 mg). Nie zapominaj, że maksymalna dzienna zalecana dawka to 2300 mg sodu, a w niektórych przypadkach (np. nadcisnienia krwi) nawet 1500 mg.

Wady:
 • zawiera tłuszcze nasycone
 • obecność tłuszczów trans
 • średnia zawartość sodu