Porównanie kaloryczności baraniny (mielonego) i baraniny (mięsa z kością)
Porównaj ile kalorii jest w 100 g baraniny (mielonego) i 100 g baraniny (mięsa z kością). Wartości odżywcze, czyli ilość kalorii, białka, tłuszczu i weglowodanów pomogą ci zdecydować, który z produktów powinien się znaleźć w twojej codziennej diecie.
-
Baranina (mięso mielone)
Kalorie: 282 kcal Białka: 17 g Tłuszcze: 23 g Węglowodany: 0 g Masa: 100 g -
Baranina (mięso z kością)
Kalorie: 169 kcal Białka: 20 g Tłuszcze: 9 g Węglowodany: 0 g Masa: 100 g
Największą ilość kalorii ma 100 g baraniny (mielonego), natomiast najmniejszą ilość kalorii ma 100 g baraniny (mięsa z kością).
Największą zawartość białka ma 100 g baraniny (mięsa z kością), natomiast najmniejszą zawartość białka ma 100 g baraniny (mielonego).
Największą zawartość tłuszczu ma 100 g baraniny (mielonego), natomiast najmniejszą zawartość tłuszczu ma 100 g baraniny (mięsa z kością).
Największą zawartość węglowodanów ma 100 g baraniny (mielonego), natomiast najmniejszą zawartość węglowodanów ma 100 g baraniny (mielonego).
451 kcal to równowartość:
Poniższe porcje produktów również mają około 451 kcal: ?
- 4 kurczaka (piersi bez skóry)
- 201 truskawek
- 15 pomidorów
- 2 hamburgerów
Jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?
Dzienne zapotrzebowanie na kalorie zależy od wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Poniżej zamieściliśmy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla mężczyzny i kobiety, obliczone na podstawie średniego wzrostu i wagi populacji zamieszkującej Polskę:

kobieta o wzroście 163 cm i wadze 75 kg potrzebuje 2,425 dziennie.
Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie kobiety o wzroście 163 cm i wadze 75 kg .

mężczyzna o wzroście 177 cm i wadze 89 kg potrzebuje 2,976 dziennie.
Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie mężczyzny o wzroście 177 cm i wadze 89 kg .
Dodatkowe informacje
Baranina (mielone) jest źródłem białka (16.56 g), najbardziej sycącego spośród wszystkich makroskładników. Produkt ma bardzo wysoką zawartość tłuszczy nasyconych (10.19 g), które spożywane w nadmiernych ilościach zwiększają poziom niezdrowego cholesterolu LDL we krwi i sprzyjają odkładaniu się tkanki tłuszczowej w organiźmie.
Należy podkreślić, że posiada małą zawartość sodu (59 mg).
Witaminy
Baranina (mielone) jest źródłem witaminy B12 (2.31 mcg), która wpływa na układ nerwowy, wzmacnia układ kostny, bierze udział w procesie powstawania krwi, spalaniu białek i węglowodanów oraz wspomaga przemianę tłuszczy.
Minerały
Baranina (mielone) zawiera potas (222 mg), który jest niezbędnym pierwiastkiem wspierającym równowagę elektrolitową organizmu, bierze także udział w pracy mięśni, chroni pracę serca i mózgu. Niedobór potasu może powodować uczucie zmęczenia, drażliwość i podwyższone ciśnienie krwi. Dodatkowo ten produkt jest źródłem żelaza (1.55 mg), które bierze udział między innymi w transporcie tlenu do mięśni. Zatem jego niski poziom może prowadzić do anemii i zwolnienia tempa metabolizmu.
Zalety:
- źródło białka
- niewielka zawartość sodu
- świetne źródło potasu
- obecność żelaza
- obecność witaminy B12
Wady:
- bardzo duża ilość tłuszczy nasyconych