Porównanie kaloryczności jajka indyczego i jajka kaczego
Porównaj ile kalorii jest w 100 g jajka indyczego i 100 g jajka kaczego. Wartości odżywcze, czyli ilość kalorii, białka, tłuszczu i weglowodanów pomogą ci zdecydować, który z produktów powinien się znaleźć w twojej codziennej diecie.
-
Jajko indycze
Kalorie: 171 kcal Białka: 14 g Tłuszcze: 12 g Węglowodany: 1 g Masa: 100 g -
Jajko kacze
Kalorie: 185 kcal Białka: 13 g Tłuszcze: 14 g Węglowodany: 1 g Masa: 100 g
Największą ilość kalorii ma 100 g jajka kaczego, natomiast najmniejszą ilość kalorii ma 100 g jajka indyczego.
Największą zawartość białka ma 100 g jajka indyczego, natomiast najmniejszą zawartość białka ma 100 g jajka kaczego.
Największą zawartość tłuszczu ma 100 g jajka kaczego, natomiast najmniejszą zawartość tłuszczu ma 100 g jajka indyczego.
Największą zawartość węglowodanów ma 100 g jajka kaczego, natomiast najmniejszą zawartość węglowodanów ma 100 g jajka indyczego.

356 kcal to równowartość:
Poniższe porcje produktów również mają około 356 kcal: ?
- 3 Jajko kurze
- 159 truskawek
- 12 pomidorów
- 1 pączków
Jakie jest twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?
Dzienne zapotrzebowanie na kalorie zależy od wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej. Poniżej zamieściliśmy dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla mężczyzny i kobiety, obliczone na podstawie średniego wzrostu i wagi populacji zamieszkującej Polskę:

kobieta o wzroście 163 cm i wadze 75 kg potrzebuje 2,425 dziennie.
Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie kobiety o wzroście 163 cm i wadze 75 kg .

mężczyzna o wzroście 177 cm i wadze 89 kg potrzebuje 2,976 dziennie.
Zobacz symulację dziennego zapotrzebowania na kalorie mężczyzny o wzroście 177 cm i wadze 89 kg .
Dodatkowe informacje
Jajko indycze jest źródłem białka (13.68 g), najbardziej sycącego wśród wszystkich makroskładników. Produkt to źródło jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (4.57 g), które mają korzystny wpływ na organizm obniżają poziom cholesterolu i ryzyko chorób układu krążenia. Kwasy jednonienasycone zaspokajają głód i spożywane we właściwych ilościach wspierają odchudzanie.
Jajko indycze to źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (1.66 g), które są sycącę i jedzone z umiarem mogą zapobiegać nadmiernemu przejadaniu się wspomagając utratę tkanki tłuszczowej. Ponadto mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca i nadciśnienia. Ten produkt zawiera dość znaczną ilość sodu (151 mg). Pamiętaj, że maksymalna dobowa zalecana dawka to 2300 mg sodu, a w niektórych przypadkach (np. nadcisnienia krwi) nawet 1500 mg.
Należy wspomnieć, że ma cholesterol (933 mg). Zauważ, że dobowa maksymalna dawka cholesterolu nie powinna przekroczyć 300 mg.
Minerały
Jajko indycze jest źródłem żelaza (4.1 mg), które bierze udział między innymi w transporcie tlenu do mięśni. Zatem jego niewielki poziom może prowadzić do anemii i zwolnienia metabolizmu. Dodatkowo produkt zawiera wapń (99 mg), który napędza metabolizm, buduje kości i zeby, bierze udział w skurczu mięśni i krzepnięciu krwi.
Zalety:
- dostarcza białko
- zawartość tłuszczy jednonienasyconych
- zawartość tłuszczy wielonienasyconych
- zawartość żelaza
- zawartość wapnia
Wady:
- średnia zawartość sodu
- zawartość cholesterolu