Trening na czczo?

Trening na czczo?
Niektórzy guru fitness zachęcają nas do treningu na czczo w celu zwiększenia spalania tłuszczu. Czy ćwiczenia na pusty żołądek naprawdę są bardziej efektywne jeżeli chodzi o pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej ? Czy jednak brak przekąski przed treningiem nie zmniejsza intensywności ćwiczeń?
 
 

Jeść czy nie jeść ? – oto jest pytanie

 
Badania sugerują, że ćwiczenia na czczo zwiększają tempo z jakim mięśnie zużyją tłuszcz jako paliwa podczas treningu. Innymi słowy, ćwiczenia na pusty żołądek mogą stymulować większe spalanie tkanki tłuszczowej niż trening zaraz po posiłku . Po za tym ćwiczenia na czczo mogą zapobiec spadkom cukru we krwi, które mogą powodować zawroty głowy, osłabienie, a nawet omdlenia podczas intensywnych treningów.
 
Ale nie rezygnuj jeszcze z przekąski przed treningiem. Podczas gdy ciało spala więcej tłuszczu podczas treningu na pusty żołądek, nie musi mieć to aż takiego znaczenia, jeśli chodzi o utratę wagi. Inne badania sugerują, iż rzeczywista ilość tłuszczu i kalorii spalonych podczas ćwiczeń na czczo  ostatecznie nie różni się od ilości tłuszczu spalonego podczas treningu po zjedzeniu przekąski .
 

Czas na odpowiedź

 
Mimo, że przekąska przed treningiem to dodatkowe kalorie, badania sugerują, że zjedzenie czegoś przed pójściem na siłownię może znacznie poprawić twoją wytrzymałość podczas ćwiczeń. Korzyści ze zjedzonej przekąski przed treningiem mogą być odczuwalne nawet po zakończonychż ćwiczeniach. W jednym z badań, kobiety, które jadły węglowodany złożone przed treningiem spożywały mniej kalorii przez resztę dnia niż te, które ćwiczyły na czczo.
 
Co może być najlepszym paliwem przed treningiem?  Wybór przekąski jest kwestią osobistych preferencji, ale pamiętaj, że zdrowe odżywianie jest konieczne, aby zregenerować ciało po wysiłku . Głodzenie się z nadzieją na zrzucenie większej ilości kilogramów może spowodować spowolnienie metabolizmu organizmu.

Ikona diety

Ułożymy Ci indywidualną dietę, która uwzględni nie tylko kalorie,
ale także białka, tłuszcze, węglowodany, wapń, jod, selen, błonnik...

Dowiedz się więcej »

Czy wiesz, że...
Nasi dietetycy mogą ułożyć dla Ciebie dietę, idealnie dopasowaną do Twoich preferencji. Dzięki temu dieta będzie nie tylko skuteczna, ale także dopasowana do Twojego trybu życia oraz na pewno będzie Ci smakować.
Więcej informacji na temat naszych diet przeczytasz na stronie zalety Diety Extra Smacznej »

Polecamy także:

Skomentuj ten artykuł:

comments powered by Disqus