Najlepsza aplikacja do liczenia kalorii

Joanna Grzymisławska Joanna Grzymisławska
dietetyk Kalkulatora Kalorii
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-20 13:59:23
Liczenie kalorii to niezawoda metoda odchudzania. Aby bieżące szacowanie kaloryczności spożywanych posiłków nie było czasochłonne, warto wspomagać się aplikacjami do liczenia kalorii.
 
Jaka aplikacja jest najlepsza i skutecznie pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów?
 
dziennik kalorii
 
Utrata masy ciała jest możliwa tylko przy zastosowaniu diety ubogokalorycznej i uwzględnieniu odpowiedniego deficytu kalorycznego. Innej możliwości po prostu nie ma. Zagadnienie to zostało dokładniej omówione w artykule o deficycie kalorycznym, którego lekturę zdecydowanie polecamy. Wytłumaczyliśmy w nim, na czym polega istota odchudzania i od czego należy rozpocząć dietę.
 

Jaka aplikacja do liczenia kalorii pomoże Ci schudnąć?

 
Liczenie kalorii, pomimo, że nie jest specjalnie skomplikowane, może zabierać sporo czasu. Narzędziami, które zdecydowanie ułatwiają to zadanie są aplikacje zliczające spożyte w ciągu dnia kalorie. W tym artykule przedstawimy jedną z nich  - Dziennik Kalorii. 
 
Dziennik Kalorii to szybka i wygodna aplikacja stworzona z myślą o osobach odchudzających się, ćwiczących i chcących prowadzić zdrowy styl życia. 
 
Została stworzona przez polskich dietetyków i programistów, z myślą o polskich użytkownikach. Przetestowało ją już kilkadziesiąt tysięcy osób. Statystyczny użytkownik chudnie z jej pomocą 4,5 kilograma w pierwszym miesiącu. Wśród nich są osoby, którym finalnie udało się schudnąć kilkadziesiąt kilogramów. Jak  to możliwe? 
 
dziennik kalorii
 
Dowiedz się, jak działa Dziennik Kalorii i dlaczego jego użytkownicy tak sprawnie gubią zbędne kilogramy. Sprawdź, w jaki sposób może pomóc Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę
 
 

1. Aplikacja obliczy zapotrzebowanie energetyczne i podpowie, ile kalorii powinna mieć Twoja dieta.

 
Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownik zostaje poproszony o wprowadzenie podstawowych danych. Na ich podstawie obliczane jest zapotrzebowanie energetyczne i ustalany deficyt energetyczny. Aplikacja wyznaczy kaloryczność Twojej diety. Podpowie także, ile białek, tłuszczów i węglowodanów powinieneś spożywać każdego dnia. 
 
Dzięki dobrze dobranej kaloryczność diety, organizm zostanie zmuszony do spalania tkanki tłuszczowej i pozyskiwania z niej energii. W efekcie Twoja masa ciała zacznie spadać, a sylwetka wyglądać coraz lepiej
 
dziennik kalorii - zapotrzebowanie

Zrzut ekranu z Dziennika Kalorii - wyznaczanie limitu kalorycznego

Chcesz sprawdzić, ile czasu zajmie Ci odchudzanie? Oblicz to w Kalkulatorze Odchudzania!


2. Jesz to, co chcesz, ale pilnujesz limitu kalorycznego

 
W Dzienniku Kalorii możesz wygodnie i szybko rejestrować wszystkie spożyte dania i potrawy. W bazie produktów znajdziesz prawie wszystkie oferowane w polskich sklepach. Uwzględniono nawet marki własne popularnych dyskontów.
 
W aplikacji znajdziesz więc takie produkty, jak masło Mleczna Dolina, wędlina Pilos czy aktualnie dostępne pieczywo w Biedronce czy Lidlu. To jeszcze nie wszystko.
 
Zespół doświadczonych dietetyków wprowadził do Dziennika Kalorii ponad 1000 przepisów na dietetyczne dania! To odpowiednik kilkunastu książek kulinarnych!  Zdecydowana większość przepisów bazuje na tanich, łatwodostępnych produktach. Dania są łatwe i szybkie w przygotowaniu.
 
Wszystkie z nich są naprawdę pyszne i przetestowane przez szerokie grono użytkowników Dziennika.
 
Ponadto, w Dzienniku znajdziesz przepisy wprowadzone przez inne osoby korzystające z aplikacji. Możesz także zapisywać własne dania, co znacznie ułatwi się spisywanie spożytych przez Ciebie posiłków.
 
przepisy dietetyka
W Dzienniku Kalorii znajdziesz ponad 1000 fit przepisów, wprowadzonych przez dietetyków Kalkulatora Kalorii.

3. Poznajesz swoje błędy żywieniowe

 
Pamiętaj, że o odchudzaniu trzeba myśleć długoterminowo. Nie chodzi tylko o zgubienie zbędnych kilogramów, ale także naukę i wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych. 
 
Bardzo ważne jest, aby w czasie odchudzania zrozumieć, jakie błędy dietetyczne były popełniane do tej pory. Ich wyeliminowanie i zastąpienie zdrowymi nawykami to jeden z najważniejszych kroków, dzięki któremu osiągniesz cel i zapobiegniesz efektowi jojo.
 
Jak pomaga w tym Dziennik Kalorii? Notując, wszystko co jesz, szybko zauważysz, które dania są bardzo kaloryczne i zawierają duże ilości tłuszczu. Przekonasz się też, jakie wielkości porcji są dla Ciebie odpowiednie. Zorientujesz się, czy czasami nie podjadasz, a jeżeli tak, to jak często i jak odbija się to na Twojej diecie. 
 
Przykładowo, czy zdajesz sobie sprawę, że jeden plaster sera gouda ma ponad 100 kalorii, a łyżka śmietankowego almette połowę mniej? Zastępując sery żółte, serkami biały możesz zaoszczędzić mnóstwo kalorii. Prowadząc Dziennik Kalorii zauważysz mnóstwo podobnych przykładów i łatwo zmodyfikujesz swój jadłospis, aby był mniej kaloryczny
 
wersja mobilna dziennik kalorii
Zrzut ekranu z wersji mobilnej Dziennika Kalorii. Dzięki notowaniu spożytych produktów dowiesz się, które z nich są bardziej, a które mniej kaloryczne.
 

4. Rejestrujesz swoją aktywność fizyczną

Dobra aplikacja do liczenia kalorii powinna umożliwiać planowanie aktywności fizycznej. W Dzienniku Kalorii istnieje taka możliwość.
Możesz zapisywać zaplanowane lub wykonane treningi. Zobaczysz, jaki wydatek energetyczny generuje trening, a aplikacja od razu doliczy go do Twojego zapotrzebowania energetycznego.
 
rejestrowanie aktywności fizycznej
Przykładowy trening zaplanowany w Dzienniku Kalorii.
 

5. Masz wsparcie i motywcję

Dobrze wiemy, że teoretycznie odchudzanie jest proste, ale mimo to nie zawsze kończy się sukcesem. Dlaczego?
 
Problemem jest zazwyczaj spadek motywacji i zaniechanie diety. Z Dziennikiem Kalorii jest po prostu łatwiej.  Po pierwsze z aplikacją nie zostajesz sam. Możesz liczyć na mailowy kontakt z dietetykiem. Zostaniesz także zaproszony do grupy wsparcia klientów Kalkulaotra Kalorii  na facebooku.
 W samej aplikacji znajdziesz natomiast ranking. Za różne Twoje działania i sukcesy przyznawane są punkty. Możesz potraktować to jako zabawę i rywalizować z innymi użytkownikami apki.
 
 
Chcesz zobaczyć, jakie efekty uzyskują użytkownicy Dziennika Kalorii? Zajrzyj do działu Metamorfozy!
 

6. Mierzysz efekty i osiągasz swój cel

 
Dziennik Kalorii umożliwia wygodne monitorowanie postępów. Jeżeli chcesz, możesz zapisywać w nim jedynie masę ciała. Istnieje jednak możliwość śledzenia zmian składu ciała czy obwodów. Aplikacja przygotuje dla Ciebie przejrzyste raporty postępów z wygodnymi wykresami.
 
dziennik kalorii - wersja mobilna
Wprowadzanie wyników pomiarów w wersji mobilnej Dziennika Kalorii.
 
 
Podsumowując, jedną z najlepszych aplikacji umożliwiających kontrolowanie kaloryczność diety jest Dziennik Kalorii. To nie zwykły kalkulator kalorii, ale rozbudowany program, stworzony z myślą o osobach na diecie.
 
Jego różnorodne funkcje pozwalają zapanować nad dietą, zbudować zdrowe nawyki żywieniowe i motywować do prowadzenia zdrowego stylu życia.
 
Chcesz go wypróbować?
 
 
 
 
 
 
O autorze

Joanna Grzymisławska Joanna Grzymisławska

Dietetyk kliniczny, absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w odchudzaniu i dietoterapii chorób żywieniowo-zależnych. Na co dzień zajmuje się patronatem merytorycznym nad naszym portalem i układaniem diet naszym pacjentom. Zawodowo, szczególnie zainteresowana dietetyką onkologiczną.

Może zainteresować Cię również:

Skomentuj:

comments powered by Disqus

Nowość!

Wszystkie funkcje Kalkulatora w Twoim telefonie.

Screeny z aplikacji Screeny z aplikacji
Ściągnij z Google Play Ściągnij z AppStore
Screeny z aplikacji

Pobierz teraz:

Ściągnij z Google Play

Ściągnij z AppStore