-123kg Historia sukcesu Pana Janusza

Joanna Grzymisławska Joanna Grzymisławska
dietetyk Kalkulatora Kalorii
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-12 13:08:48

Czy zrzucenie 123 kilogramów jest możliwe? Zdecydowanie tak! Poznajcie niesamowitą historię  Pana Janusza, który pełen motywacji do działania walczy o zdrowie, lepsze samopoczucie i … zgubienie kolejnych kilogramów.

Pana Janusza poznaliśmy w maju 2017 roku. Wszystko zaczęło się od krótkiego maila...

„Przeglądałem wiele stron o odchudzaniu i Wasza strona jest najprawdopodobniej najlepszą w tej tematyce (…). Mam 47 lat, ok. 250 kilo wagi i po ostatniej wizycie u lekarza, silną motywację do schudnięcia. Zrobiłem wszelkie podstawowe wyniki i na ich podstawie lekarz powiedział - Panie Januszu, według wyników, mogę Pana wysłać w kosmos, ale na oko daje Panu max 10 lat życia. Albo się Pan odchudzi, albo tusza Pana zabije - 

Macie Państwo pełen wypas usług i form pomocy dla osób odcudzających się. Chciałbym z niej skorzystać.”I tak Pan Janusz rozpoczął korzystanie z naszych usług. Najwyższa odnotowana przez niego masa ciała wyniosła 250 kilogramów, ale zaczęła stopniowo spadać. W czasie trzymiesięcznego stosowania spersonalizowanej diety online, układanej przez naszych dietetyków, mu udało się zrzucić pierwsze 16 kilogramów. Pan Janusz podsmował to krótko w przesłanej do nas wiadomości:

Przy pomocy kalkulatora i przede wszystkim dzięki Diecie Ekstra Smacznej, nie katując swego organizmu i dalej jedząc smaczne posiłki, stracilem przy bardzo niskiej aktywności aż 16 kg w 3 miesiące. Spadek masy ciała zdopingował mnie do dalszego działania.


I już wtedy widać pierwsze efekty...

Po kilku miesiącach Pan Janusz zdecydował się na kolejny krok. Podjął decyzję o chirurgicznym leczeniu otyłości. Decyzja ta wiązała się również ze zmianą sposobu odchudzania. Pan Janusz zdecydował się na planowanie diety w naszej aplikacji – Dzienniku Kalorii. W okresie przygotowania do operacji jest to prostu wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ dieta musi być na bieżąco kontrolowana przez ośrodek, w którym ma się odbyć operacja.

Jakie efekty przyniosła korzystanie z naszej aplikacji? Kolejne kilogramy zaczęły spadać w dół!  Na początku 2018 roku Pan Janusz schudł do 174 kilogramów. Dzisiaj, dwa miesiące później jego masa ciała znów jest mniejsza i wynosi 160 kilogramów.

Wykres odchudzania Pana Janusza:

Ze względu na bardzo duży poziom nadwagi oraz problemy zdrowotne, Pan Janusz odchudza się także pod nadzorem lekarza.

Jaki zdobyć w sobie motywację do odchudzania? Co zrobić, żeby odchudzanie było naprawdę skuteczne? Zapytaliśmy o to bezpośrednio Pana Janusza.


Kalkulator Kalorii: Panie Januszu, kiedyś ważył Pan 250 kilogramów, a dzisiaj 160. Schudł Pan aż 90 kilogramów. To niesamowity sukces. Jakie to uczucie?


Pan Janusz: Dosłownie przed chwilą podskoczyłem do mamy, aby pomóc jej w doniesieniu talerzyka z posiłkiem. Gdy go odłożyłem, obydwoje się roześmialiśmy. Kilka miesięcy temu, to ona mi pomagała w czynnościach życiowych. Dziś skomentowała to jednym zdaniem: „Podskoczyłeś jak młody koziołek”. I tak właśnie się czuje.


K.K: Co zmotywowało Pana do odchudzania? Co sprawiło, że w postanowił Pan wziąć sprawy w swoje ręce?

P.J: To chyba najbardziej prywatne pytanie, ale odpowiem na nie. Być może ta odpowiedz uratuje kogoś przed... no właśnie, przed czym? Ja twierdzę, że być może nawet przed śmiercią. Po ostatnich dwóch latach, kiedy to kanapa stała się moim centrum życiowym, kiedy błagania mojej żony, prośby i uwagi wcale do mnie nie docierały, a finalnie odciąłem się od świata zewnętrznego, moja żona postanowiła w akcie desperacji wyjechać za granicę. Kiedy zobaczyłem, że sam nie mam siły na dojście do sklepu po zakupy, dotarło do mnie, że coś jest nie tak. Coś jest nie tak ze mną.


Kalkulator Odchudzania


K.K: W jaki sposób trafił Pan na stronę kalkulatorkalorii.net?

P.J: Kiedy postanowiłem wziąć się za siebie, szukałem w internecie informacji o dietach. Tutaj należą się wam słowa pochwały. Po wejściu na stronę od razu zauważyłame, że nie trafiłem na jakieś „diety cud” tylko na konkretny zespół fachowców.

K.K: Jak wspomina Pan pierwsze tygodnie na Diecie Extra Smacznej? Czy dla osoby, która do tej pory niespecjalnie zwracała uwagę na sposób odżywiania, przejście na dietę było trudne?

P.J: Postanowiłem w pełni oddać się w Wasze ręce. Nic nie kombinowałem, nic nie dodawałem od siebie. Stosowałem się dokładnie jak tylko mogłem, do zaleceń i do podawanych przepisów posiłków.

K.K: W momencie, gdy pierwsze efekty były już widoczne, zdecydował się Pan pójść jeszcze o krok dalej. Mam tutaj na myśli leczenie chirurgiczne otyłości. Może Pan powiedzieć coś więcej na ten temat?

P.J: To akurat podstęp mojego brata. Zabrał mnie na „jakieś” spotkanie ludzi walczących z otyłością. Tam niby przypadkiem porozmawiałem z doktorem, wykonującym zabiegi usuwania części żołądka. Doktor uświadomił mi, że przy moich problemach zdrowotych, może dopaść mnie efekt jojo.

K.K: Przypomnę, że na początku stosował Pan układaną przeze mnie Dietę Extra Smaczną. Dzisiaj układa Pan jadłospisy samodzielnie przy pomocy Dziennika Kalorii. Jakie widzi Pan różnice pomiędzy tymi dwoma sposobami odchudzania?

P.J: Nie do końca samodzielnie. Nie czuję się na tyle mądry, aby zrezygnować z pomocy Waszych doświadczonych dietetyków. Z uwagi na to, że zdecydowałem się na operację bariatryczną, jestem też pod stalą opieką dietetyka z kliniki.

Jaka różnica? To była dieta zgodna z nazwą, czyli extra smaczna. Teraz jestem zmuszony traktować jedzenie jedynie jako dostarczanie organizmowi koniecznych składników odżywczych, głównie białek.

K.K: Cały czas walczy Pan dalej. Mogę zapytać, czy obawia  się Pan operacji? Czy raczej z niecierpliwością czeka Pan na nią i na efekty, jakie ma przynieść?

P.J: Czym bliżej operacji, tym bardziej się boję. Dodam, że mimo 48 lat nie leżałem nigdy w szpitalu. Ale już mam obiecaną pomoc. Żona będzie ze mną w tych trudnych dla mnie chwilach.

K.K: Nasz portal odwiedza mnóstwo osób, które dopiero zastawiają się na odchudzaniem. Wiedzą, że powinny zawalczyć o swoją wymarzoną masę ciała, ale cały czas wahają się nad rozpoczęciem diety. Co by im Pan doradził?

P.J: Zjedz połowę, a drugą oddaj największemu wrogowi. To tak żartem, a na poważnie, jeśli już widzą problem, to połowa sukcesu. Druga polowa to skorzystać z pomocy fachowców, a w Waszym portalu ich nie brakuje.

Jak widać, Pan Janusz cały czas walczy. My trzymamy za niego moco kciuki i jesteśmy pewni, że osoba z taką determinacją i racjonalnym podejściem odchudzania na pewno odniesie duży sukces.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze komentarze, słowa wsparcia i serdeczny doping.

dieta online

Ułożymy Ci indywdidualną dietę

Jeżeli chesz, nasze dietetyczki ułożą dla Ciebie dietę odchudzającą, którą dzięki indywidualnemu podejściu będzie dla Ciebie wygodna, smaczna i prosta w stosowaniu.

Dowiedz się więcej o naszej diecie online

Dziennik Kalorii

Schudnij z Dziennikiem Kalorii

Dziennik to aplikacja, która pomoże Ci schudnąć dzięki weliminowaniu złych nawyków żywieniowych i nauce zasad zdrowego odżywiania.

Dowiedz się więcej o Dzienniku Kalorii »

O autorze

Joanna Grzymisławska Joanna Grzymisławska

Dietetyk kliniczny, absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w odchudzaniu i dietoterapii chorób żywieniowo-zależnych. Na co dzień zajmuje się patronatem merytorycznym nad naszym portalem i układaniem diet naszym pacjentom. Zawodowo, szczególnie zainteresowana dietetyką onkologiczną.

Może zainteresować Cię również:

Skomentuj:

comments powered by Disqus