Co to jest Dziennik Kalorii?

Dziennik Kalorii to unikalne narzędzie, które pomoże Ci osiągnąć a następnie utrzymać piękną sylwetkę.

Tak wygląda ekran główny aplikacji:

Dashboard
Dziennik Kalorii, poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces poprawy swojej sylwetki:
 • Będzie liczył za Ciebie kalorie

  Dziennik Kalorii powie Ci ile kalorii możesz zjeść danego dnia oraz będzie pomagał Ci zmieścić się w wyznaczonym limicie.

 • Będzie analizował skład spożywanych posiłków

  Aby schudnąć bardzo ważny jest prawidłowy poziom białek, tłuszczy i węglowodanów. Dziennik będzie liczył je za Ciebie.

 • Pomoże Ci ułożyć skuteczną dietę

  Dziennik posiada wbudowaną bazę kilkudziesięciu przepisów przygotowanych przez naszego dietetyka.

 • Pomoże Ci ułożyć plan treningowy

  Odpowiednio skonstruowany plan treningowy pomoże Ci schudnąć szybciej niż myślisz.

 • Nauczy cię jak zachować efekty na długie lata

  Korzystanie z Dziennika wyrobi w Tobie prawidłowe nawyki żywieniowe, dzięki którym będziesz cieszyc się efektami przez długie lata.

Zobacz film prezentujący możliwości Dziennika

Będziesz zaskoczona jakie to proste!
 1. Dziennik Kalorii poprowadzi cię krok po kroku poprzez cały proces walki z nadwagą. Najpierw pomoże Ci wyznaczyć Twój cel odchudzania, czyli docelową wagę i termin w jakim chcesz ją uzyskać. Nasz algorytm oceni jak jak trudny jest Twój cel, dzięki temu będzie on optymalnie dobrany do Twoich możliwości.

 2. Na podstawie Twojego celu obliczymy liczbę spożywanych kalorii, której nie powinieneś przekraczać aby osiągnąć założony cel. Limit kalorii będzie ustalany indywidualnie każdego dnia, gdyż będzie on uwzględniał Twoją aktywność fizyczną, dietę oraz Twoje postępy.

 3. Nasz serwis będzie prowadził Cię za rękę podczas układania Twojego planu odchudzania. Dziennik Kalorii będzie wskazywał ile kalorii możesz spożyć danego dnia oraz podpowiadał co robić aby nie przekroczyć limitu spożywanych kalorii.


Odchudzanie krok po kroku

Oto szczegółowa instrukcja jak korzystać z serwisu.

Krok 1. Uzupełnij swoją wagę

Jeżeli dopiero zaczynasz korzystanie z Dziennika, wprowadź swoją aktualną wagę. Jeśli chcesz możesz podać też swój obwód w pasie, biodrach itp. Dzięki temu będziesz mieć możliwość pełniejszego monitorowania swoich postępów.

Wprowadzaj aktualne pomiary co kilka dni. Po każdej zmianie Twojej wagi, nasze algorytmy przeliczą limit kalorii, którego nie możesz przekraczać.

Postaraj się aby pomiar był jak najbardziej dokładny, gdyż to pomoże nam dobrać indywidualny plan odchudzania. Wiele osób ma tendencję do naciągania wyników, aby poprawić sobie humor. Nie rób tego bo tylko utrudni Ci osiągnięcie zaplanowanego celu.

Krok 2. Zdefiniuj cel

Gdy już podasz swoją wagę możesz zdefiniować swój cel. Wystarczy, że podasz wagę jaką chcesz osiągnąć oraz docelową datę. Nasz algorytm obliczy ile kalorii powinno się spożywać aby osiągnąć zakładany cel.

Jeżeli Twój cel będzie zbyt trudny do realizacji w zakładanym terminie, poinformujemy Cię o tym. Zaproponujemy także mniej restrykcyjne warianty:

 • nieco dłuższy czas na zrzucenie zbędnych kilogramów
 • liczbę kalorii, które będziesz w stanie zrzucić w zakładanym terminie

Gdy już określisz swój cel, możesz monitorować swoje postępy.

Oprócz tego Dziennik Kalorii powie Ci dokładnie jakiej zjedzonych liczby kalorii nie możesz przekroczyć aby osiągnąć wyznaczony cel.

Krok 3. Planowanie posiłków

Gdy już zdefiniujesz swój cel, dziennik będzie podpowiadał ci jakiej liczby spożytych kalorii nie możesz przekroczyć. Dzięki temu wiesz ile możesz zjeść danego dnia, dodatkowo moduł do planowania posiłków będzie liczył kalorie za Ciebie aby uniknąć ryzyka przekroczenia zakładanego limitu.

Moduł planowania posiłków podzielony jest na kilka sekcji: Śniadanie, Obiad, Kolacja i Przekąski. Możesz dodawać dowolne potrawy klikając na przycisk Dodaj.

Po jego naciśnięciu pojawi ci się wyszukiwarka produktów i przepisów. Do dyspozycji masz bazę 1200 produktów, 30 przepisów przygotowanych przez naszego dietetyka oraz przepisów przygotowanych przez innych użytkowników portalu. Baza produktów i przepisów jest rozbudowywana każdego dnia więc gdy czytasz tą instrukcję jest ich już dużo więcej.

Po kliknięciu przycisku Dodaj, Dziennik Kalorii jest uzupełniany o wybrany produkt. Domyślnie wybierana jest jedna porcja lecz możesz samodzielnie wybrać wagę potrawy.

Jeżeli wybierzesz przepis możesz indywidualnie zmieniać, proporcje składników lub rezygnować ze składników których nie masz, bądź nie lubisz.

Pod listą posiłków wyświetlane jest podsumowanie liczby zjedzonych kalorii, wraz z informacją czy limit kalorii został przekroczony czy nie.

Krok 4. Planowanie treningów

Planowanie treningów odbywa się na podobnej zasadzie co planowanie posiłków.

Klikając przycisk dodaj, możesz dodać ćwiczenie spośród bazy ponad 100 aktywności.

Należy zwrócić uwagę, że jeżeli danego dnia intensywnie ćwiczysz Twój limit kalorii jaki możesz spożyć wzrasta. Dlatego jeżeli będziesz mieć trudności z utrzymaniem się w Twoim limicie kalorii, ćwicząc możesz ułatwić sobie zadanie.

Pamiętaj, że ćwicząc nie mają tylko doraźnego efektu w postaci zwiększonego spalania kalorii. Regularne treningi przyspieszą Twój metabolizm, czyniąc odchudzanie jeszcze skuteczniejszym i jeszcze łatwiejszym.

Krok 5. Śledzenie bilansu kalorii

Bilans kalorii jest to różnica między liczbą spożytych kalorii a liczbą spalonych kalorii. Jest on obliczany indywidualnie każdego dnia, na tej podstawie Dziennik Kalorii ocenia czy trzymasz się zakładanego planu.

W module Bilansu Kalorii, możesz sprawdzić swoją aktualną ocenę oraz zobaczyć podpowiedź co robić gdy nie mieścisz się w limicie kalorii.

To nie wszystko. Dzienik Kalorii szczegółowo monitoruje skład spożywanych potraw i sprawdza czy zawartość spożywanego białka, tłuzsczy i węglowodanów jest zgodna z zasadami zdrowego żywienia.

Nowa funkcja - Kalendarz Diety

Kalendarz diety powstał aby ułatwić planowanie diety na przyszłe dni. Wyposażony jest w mechanizmy kopiowania i przenoszenia planów posiłków między poszczególnymi dniami. Dzięki temu możesz zaoszczędzić dużo czasu.

Nie zwlekaj i aktywuj Dziennik Kalorii już teraz

Już od 19 zł miesięcznie

Kup teraz