Szukasz diety przez Internet? »

Nasi dietetycy ułożą ją dla Ciebie. Zobacz przykładowy jadłospis na 1300 kcal

Śniadanie

Serek wiejski z pomidorem i szczypiorkiem

Drugie śniadanie

Meksykańskie warzywne muffinki z quinoa

Obiad

Dietetyczna zupa pomidorowa na rosole

Kolacja

Sycące kanapki z awokado i łososiem
Zobacz naszą Dietę Extra Smaczną »

Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska - infografika

Dieta Kopenhaska ma pomóc w szybkiej utracie wagi i zwiększyć tempo przemiany materii. Niezależnie od tego, co będziesz jeść po zakończeniu diety, zwolennicy tego programu twierdzą, że dodatni wpływ na metabolizm będzie utrzymywał się aż do dwóch lat. 

Ta 13-dniowa dieta ma powodować utratę  od 5 do 10 kilogramów wagi. Jednak wielu ekspertów sądzi, iż najbardziej zdrowe i zrównoważone tempo utraty masy ciała powinno wynosić nie więcej niż 1 kg wagi na tydzień.

Umieść tą INFOGRAFIKĘ na swojej stronie! ▼

Kod na stronę:

Możesz dowolnie powielać tą grafikę pod warunkiem umieszczenia linku zwrotnego do naszego serwisu.

Zasady Diety Kopehaskiej:

Dieta Kopehanska narzuca 13- dniowy, restrykcyjny jadłospis zmniejszający ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia, jak również ilość kalorii dziennie. W ciągu jednego dnia pozwala zjeść nie więcej niż trzy posiłki, ale w innym dniu zaleca tylko jeden posiłek wraz z dwoma “posiłkami” złożonymi wyłącznie z wody, kawy czy herbaty.

Typowym śniadaniem podczas tej diety jest filiżanka kawy z jedną kostką cukru. Nie można zamienić herbaty na kawę i odwrotnie. Podczas całej diety należy wypijać duże ilości wody. Pomimo tego, że dieta ma zwiększyć metabolizm, ćwiczenia, które mogłyby iść w parze z planem posiłków nie są nawet wspomniane.  

Teorie  twórców diety Kopehanskiej:

Istnieją 2 teorie, które mają udowodnić skuteczność tej diety :

Czy wiesz, że...
Doskonałą metodą na przyspieszenie odchudzania, są regularne treningi. Jednak, żeby przekładały się one na wymierne efekty, konieczne jest aby ćwiczenia były tak dobrane, aby koncentrowały sią spalaniu tkanki tłuszczowej, a nie węglowodanów.
Jeżeli chcesz otrzymać plan treningowy, który koncentruje się na maksymalizacji spalania tkanki tłuszczowej zapoznaj się z planem treningowym opracowanym przez naszą trenerkę Anię Konieczny. Szczegóły Plan Treningowy na intensywne spalanie tkanki tłuszczowej »

  • Po pierwsze, przemiana materii nie zwolni tempa, pomimo iż dieta jest niskokaloryczna, ponieważ jadłospis ułożony jest tak, aby dni nisko i wyżej kaloryczne występywały naprzemiennie.
  • Po drugie, taka dieta może pobudzić konkretny gen, nazwany SIRT1, który ma rzekomo blokować inny gen, który jest zaangażowany w magazynowania tłuszczu w organizmie i skłonić organizm do wykorzystania większej ilości zapasów tłuszczu.

Podsumowanie:

  • Dieta jest bardzo restrykcyjna i krótkotrwała
  • Nikt nie podpisuje się jawnie jako twórca tej diety
  • Zachęca do jedzenia dużych ilości białka, które mogą być szkodliwe dla zdrowia
  • Eliminuje ważne wartości odżywcze zawarte w owocach i warzywach
  • Zachęca do pomijania posiłków

Dieta ta została sklasyfikowana jako niebezpieczna przez wielu renomowanych ekspertów w dziedzinie zdrowia. Odchudzanie to ciężka praca polegająca na zdrowym odżywianiu się i zwiększeniu aktywności fizycznej. Diety takie jak dieta Kopehanska w rzeczywistości mogą doprowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, zamiast pomóc w odchudzaniu.

Polub KalkulatorKalorii.net

Jeżeli chcesz poszerzać swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia, zachęcamy Cię do polubienia naszego profilu na Facebooku. Nauczymy Cię, jak skutecznie gubić kilogramy.

 

Polecamy także:

Skomentuj ten artykuł:

comments powered by Disqus

Zapisz się na newsletter!

Publikujemy sprawdzone wskazówki jak skutecznie gubić kilogramy. W pierwszym numerze otrzymasz ebooka:

Czy błonnik to cudowny środek na odchudzanie?