Mandarynkowy koktajl

Jak pewnie już zauważyliście, często przygotowuję koktajle. Jest to związane z tym, że nie przepadam za produktami mlecznymi o naturalnym smaku. Po prostu mi nie smakują. Jednocześnie to naprawdę wartościowe produkty spożywcze i szkoda z nich rezygnować. Moim rozwiązaniem tego problemu są właśnie koktajle.

Jogurty, kefiry czy maślanki zmiksowane z owocami smakuję zupełnie inaczej. Moim pacjentom polecam je jako zdrowe zamienniki słodyczy. Najwięcej przepisów na koktajle opiera się na mleku czy jogurcie. Warto jednak urozmaicać swoje menu i sięgać także po inne produkty mleczne.

Niniejszy przepis bazuje na kefirze. Moim zdaniem idealnie smakuje z cytrusami, stąd pomysł na kefirowo - mandarynkowy miks. Jeżeli przypadnie Wam do gustu, spróbujcie podobną propozycję - Pomarańczowy shake. Obydwie propozycje są bardzo orzeźwiające i znakomicie gaszą pragnienie.

Szukacie innych pomysłów na dietetyczne koktajle? W takim razie zachęcam do lektury mojego artykułu: 5 propozycji zdrowych koktajli, które powinny znaleźć się w twojej diecie.

Lista składników

1 porcje po 382 g    koszt
  • 1 szklanka kefiru 2% tłuszczu (250g)
  • 2 sztuki mandarynek (130g)
  • pół garści liści mięty (2g)

Sposób przygotowania

5 minut min
5 minut
przygotowanie
0 minut
gotowanie

Łatwy
  1. Mandarynkę obierz i podziel na części.
  2. Przełóż do blendera obydwa składniki i zmiksuj na gładką masę.
  3. Opcjonalnie do koktajlu moższe dodać kostki lodu i liście mięty.