Pożywne kanapki z polędwicą sopocką, zielonym ogórkiem i kiełkami

Żytni chleb razowy jest jednym z najbardziej wartościowych produktów zbożowych. Stanowi cenne źródło błonnika pokarmowego, magnezu, cynku i witamin z grupy B. Charakteryzuje się również niższym indeksem glikemicznym niż jasne pieczywo. Bardziej syci, a przy tym jest mniej kaloryczny.

Pieczywo razowe polecane jest każdej osobie dbającej o zdrową dietę. Sprawdzi się również u osób z nadwagą i cukrzycą. Daje świetne efekty w przypadku zaparć - bardzo dobrze pobudza jelita do pracy.

Świeży chleb w połączeniu z warzywami i chudą wędliną  (a taką jest właśnie polędwica sopocja) to doskonała propozycja na śniadanie, przekąskę do pracy czy kolację. Osobiście, bardzo lubię takie szybkie dania - mogą być naprawdę smaczne, a ich przygotowanie nie wymaga dużo zaangażowania.

Warto wiedzieć, że na diecie nie trzeba ograniczać się jedynie do wędlin drobiowych. Moi pacjenci często narzekają, że dietetyczne jadłospisy przepełnione są kurczakiem i indykiem. Pamiętajcie, że można wybierać także inne gatunki mięsa. Warunek jest jeden - powinny być chude.

Smacznego!

Lista składników

2 porcje po 90 g    koszt
  • 2 plastry polędwicy sopockiej (50g)
  • 1/3 sztuki ogórka (50g)
  • 2 kromki chleba żytniego razowego (70g)
  • pół garści kiełków rzodkiewki (10g)

Sposób przygotowania

2 minut min
2 minut
przygotowanie
0 minut
gotowanie

Łatwy
  1. Z podanych składników przygotuj kanapki.