Kanapka we włoskim stylu

Pesto to świetny produkt. Nie dosyć, że pyszny (stosuję go jako dodatek do mnóstwa dań), to jeszcze ma wiele wartości odżywczych. 

Tradycyjne pesto przygotowywane jest z oliwy z oliwek, bazylii, orzeszków piniowych i odrobiny startego sera. Jeżeli macie taką możliwość, zaczęcam do sporządzenia go samodzielnie, w moździerzu lub blenderze. Jeżeli nie, śmiało możecie skorzystać z gotowego pesto, które bez problemu znajdziece w większych sklepach. Wybierając konkretny produkt, zwróćcie uwagę na skład. Powinien być jak najbardziej zbliżony do tego, który podałam na początku.

Pamiętajcie, że mimo swoich właściwości odżywczych, pesto jest bardzo kaloryczne. Składa się z samych tłustych produktów i każda jego łyżka znacząco wpływa na bilans kaloryczny. Sięgając po nie, koniecznie kontrolujecie ilość łyżek, które użyjecie :)

Jeżeli spodobał się Wam ten przepis, sprawdźcie jeszcze pomysł na Grillowaną wołowinę w pistacjowym pesto oraz Makaron z domowym pesto. Obie są zdecydowanie warte wypróbowania.

Lista składników

2 porcje po 63 g    koszt
  • 2 kromki chleba żytniego razowego (70g)
  • 2 plastry pomidora (40g)
  • 1 łyżeczka i pół łyżeczki sosu pesto zielonego (15g)

Sposób przygotowania

2 minut min
2 minut
przygotowanie
0 minut
gotowanie

Łatwy
  1. Posmaruj kromki chleba pesto.
  2. Połóż na nie pomidor.